Dr.İsmail Safi, madalyayı alan ilk Türk oldu
Dr.İsmail Safi, madalyayı alan ilk Türk oldu
EĞİTİM / 7 Temmuz 2018
İşte detay...
TBMM 24.Dönem İstanbul Milletvekili ve İstinye Üniversitesi Güvenlik ve Savunma Stratejileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜVSAM) Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İsmail Safi, İstinye Üniversitesinin Topkapı Kampüsü'nde gerçekleşen törenle Rusya Palmyra Devlet Madalyası aldı.
Dr.İsmail Safi, Rus vatandaşı olmadan bu madalyayı alan ilk kişi oldu.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Başkanı olduğu Rusya Milli İttifakı tarafından; ilk kez Rus vatandaşı olmayan birine verilen PALMYRA Devlet Madalyası, Rusya Milli İttifakı’nın Avrasya Bölge Başkanı Dimitry Klimov tarafından Dr. Öğretim Üyesi İsmail Safi’ye takdim edildi.
İstinye Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Melih Bulu'nun açılış konuşmasını yaptığı madalya törenine, Rus Yetkililer, Üniversite Hocaları, Öğrenciler, Basın Mensupları katıldı.
 
Rektör Prof.Dr.Melih Bulu yaptığı açlış konuşmasında Türkiye-Rusya ilişkilerinin önemine değindi, İstinye Üniversitesi olarak bu ilişkilerin daha da gelişmesi için gerekli tüm katkıların sağlanacağını söyledi.
Prof.Dr.Melih Bulu, madalya alan İstinye Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Dr.İsmail Safi'yi tebrik etti.
“İKİ ÜLKENİN İLİŞKİLERİNİN GELİŞMESİ İÇİN ÇABA SARF EDİYORUM”
 
Adını Suriye’de yer alan Palmyra Antik Kenti’nden alan madalyayı aldığı için çok onurlu ve heyecanlı olduğunu ifade eden Dr. Öğretim Üyesi ve TBMM 24.Dönem İstanbul Milletvekili İsmail Safi, “Rusya ve Türkiye iş birliği bölge coğrafyası ve dünya barışı adına çok önemli. Yıllardır iki ülkenin ilişkilerinin gelişmesi için çaba sarf ediyorum. Rusya devletinin bu çabayı takdir etmesi çok önemli. Rusya da, Palmyra Antik Kenti’nin medeniyet mirasını DAEŞ saldırılarından koruyor. Çok teşekkür ediyorum’’ dedi.
“TERÖRİZMİN MİLLETİ VE DİNİ OLMAZ”
 
Terörizmin, milletinin ve dininin olmadığını söyleyen Dimitry Klimov, ‘’Sayın İsmail Safi, bu madalyayı dünya mirasını koruma çalışmaları ve barışa yaptığı desteklerle almıştır” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.