23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102. yılını ve Atatürk’ün bu günü çocuklara bayram olarak armağan edişinin yıldönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Bugün, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığın ve milli iradenin hakimiyetinin dünyaya ilan edildiği, “milletin istiklalinin yine milletin azim ve kararıyla” sağlandığı bir gündür.

23 Nisan 1920; Vatanın işgal edildiği, milletin özgürlüğüne ve geleceğine kastedildiği hayati bir dönemde açılan Büyük Millet Meclisinin, istikbal mücadelesinin ve bağımsızlığa giden yolun öncüsü olduğu, Türk milletinin işgal altındaki ülkede istiklal mücadelesini başlatarak egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı tarihi bir gündür.

Küçükten büyüğe hepimizin büyük coşku yaşadığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102.yılını idrak edeceğimiz bugün, milletimiz için çağ dönümü anlamı taşımaktadır

Güçlü Türkiye’miz, 2023’e emin adımlarla yürürken, çocuklarımızın gelecekte imza atacakları başarılarla beraber, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaktır. Bizlerde çocuklarımıza daha iyi bir gelecek ve daha güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm, gözlerindeki ışık ve yüreklerindeki umutlar bizlere daima güç vermektedir. Çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirmek en büyük emelimizdir. İstikbalimiz ve umudumuz olan çocuklarımıza daha iyi bir gelecek, daha büyük ve daha güçlü bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili çocuklarımızın ve tüm milletimizin sevinç ve övünç günü olan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Yüce Meclisimizin kuruluşunun 102. yılını en samimi duygularımla kutluyor, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerime sevgi, saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Mustafa YEL

Tekirdağ Milletvekili

AK Parti MKYK Üyesi

İçişleri Komisyonu Üyesi

NAME HABER Köşe Yazarı


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=1134

, , , , , ,
Genel