FİKİRLER HAYAT KURTARABİLİR

FİKİRLER HAYAT KURTARABİLİR

Fikir; diğer anlamlarıyla düşünce, tasavvur etme, hayal gücündeki en derin noktalara ulaşma…

Bu o kadar kutsaldır ki, yılların, emeğin ve yaşanmışlıkların meyveleridir aslında.

Fikrin kutsiyeti derinliklerinde saklıdır.

Öyle anlar vardır ki fikirler hayat kurtarabilir.

Devletleri, firmaları, yapıları, kurumları, aileleri ve şahısları zirvelere de diplere de taşıyan fikrin derinliği, fikrin içeriği ve fikrin kutsiyetidir.

Fikirler, düşünceler kendiliğinden var olan, temeli olmayan unsurlar değildir.

Altyapısı, geçmişi, değerleri, yaşanmışlıkları olan, artıları ve eksileriyle hayat tecrübelerinin ileriki dönemlere matuf öngörülen değerlemeleridir.

Fikrin kutsiyeti hususu hem bulunulan dönemi hem de geleceği en iyi şekilde kurgulamak, planlamak, değerlendirmek, başarılar elde etmek, en az hatayla süreçleri tamamlamak açısından çok önemlidir.

Birlikte hareket edilen noktalarda farklı zihinlerden, değişik fikirlerin, değişik öngörülerin bir araya gelmesiyle oluşan çalışma ağları, öngörülen tüm güzel noktalara ulaşmak adına, zaman kaybına uğramadan  başarı elde etmek anlamına da gelir.

Fikrin kutsiyeti o kadar önemlidir ki; öncesinde hiçbir değeri ve etkisi olmayan, sıfırdan üretilen markaların, ürünlerin, yapı taşlarının ileriki dönemlerde en iyi noktalarda yerini almasını sağlamaktadır.

Dünya ölçeğinde bu konu ile ilgili çokça örnek verilebilir.

Bugünün dünyasında sosyal medya ağları, değişik platformlar fikirlerle başarıya ulaşmışlardır.

Fikirler, düşünceler, öngörüler, değerlemeler, atılan tüm adımlarda, alınan tüm mesafelerde işlerin, başarıların yapı taşlarıdır.

İnsan yetersiz kaldığı anlarda; fikrin derinliğinin  öngörüsünü, ileriye matuf düşüncelerinin engin ufuklar ölçeğinde olduğuna inandığı kişilerin sözlerine, ifadelerine, uyarılarına, tekliflerine, tavsiyelerine riayet ettiğinde mutlak manada her alanda sonuca ulaşmış olur.

Farklı fikirler, yeni projeler, değişik platformlar oluşturulmalıdır. Burada da temel nokta en derininde yatan unsur olan fikrin kutsiyeti baz alınmalı ve bu konuda da en ufak taviz verilmemelidir.

Hiçbir insan başka bir kişinin ya da kurumun kutsal olan fikrini izinsiz kullanmamalı ve değersiz hale de asla getirmemelidir.

Çünkü başarılar kolay kazanılmamakta, gelinen noktalara basitçe ulaşılmamaktadır.

Fikirlere saygı duymalı, değerler üstün tutulmalı, fikrin kutsiyeti hayatın temelinde en önemli noktalardan biri olarak yerini her zaman almalıdır.

NURULLAH ÜNAL – NAME HABER


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=1631

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Genel