Millet İttifakını Göreve Çağırıyorum!

Millet İttifakını Göreve Çağırıyorum!

Kimse muhalif olmak ve veya muhalif gözükmek zorunda değildir. Elbette bu durum, iş insanları için de geçerlidir. Hatta iş insanlarının kendi markasını siyasetten tamamen arındırma politikası gereksinimi göz önüne alınırsa, iktidara olan eleştirilerini aleni olarak yapmamaları da anlayışla karşılanmalıdır. 

Ancak muhalif iş insanlarının, Akp dönemi öncesine nazaran neslinin neredeyse tamamen tükendiği de yadsınamaz bir gerçektir.  

Bu gerçek, bizlere bunun altında yatan sebepleri iyice sorgulamamız ve bizlerin bu sorunları onarmamız gerektiği konusunda kaçınılmaz bir sorumluluğa itmektedir. 

Sermaye gruplarının, ülkemizin ekonomisinin kalkınmasında önemli bir rol üstlenen İş İnsanlarımızın, ülkesine dair kaygılarını, yönetimsel yanlışları yüksek sesle dile getiremiyor oluşu ve bu sorunların çözümlerini kamuoyuna aktaramıyor oluşu ülkemiz adına utanç kaynağıdır. 

Şüphesiz, iktidarın devlet gücünü kullanarak muhalif iş insanları üzerinde uyguladıkları baskı unsurları olan vergi cezası, yersiz teftiş, mali denetim gibi tehdit mekanizmaları, bizleri hükümet eleştirisi kokan bir döner reklamı karşısında dahi şaşırma noktasına getirdi. 

Gayet tabi bu tür cesur girişimler, özellikle son yıllarda korkak hale getirilen İş insanlarını ve onların markaları için mucizevi görünmeye, halkımız için ise sürpriz karşılanmaya başladı. 

Günümüz şartlarında cesaret diye algıladığımız ve fakat her İş İnsanı ve markanın sahip olması gereken bu tutumun giderek yayılabilmesi adına bu korku bariyerinin derhal yıkılması gerekiyor. 

Millet İttifakı’nın 6’lı oluşturduğu masanın en önemli konularından biri de bahsettiğim bu problemlerin aşılmasına yönelik olmalı ve bu noktada somut adımlar atılmalıdır. 

İş İnsanlarına, bu ucube rejimin değişeceğinin güveninin verileceği, sorunlarının yüksek sesle dile getirilebileceğinin garantisinin verileceği ortak bir çatının oluşturulması zorunlu hale gelmiştir.  

Asiad Avrasya Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı olarak, İş insanlarının sorunlarını, sahip oldukları bu korku duvarını son derece iyi çözümlemiş ve hükümete olan eleştirilerini cesurca yöneltebilen iş insanlarından biriyim.  

Bu korku duvarının yıkılması için gereken adımları atmaya ve her türlü taşın altına elimi koymaya hazır olduğumu, benim tek bir yazımı okuyanlar veya beni birazcık tanıyanlarınıza söylememe dahi gerek olmadığını biliyorum. Ve fakat yineleyeyim… 

Bir İş İnsanı, Siyasetçi, Dernek Başkanı, Başyazar veya Müteşebbis olarak değil, bu ülkenin çocuklarının geleceği ile ilgili kaygı taşıyan bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş’ı bir baba olarak tarihe not düşmek adına ödevimi yerine getirmek istiyorum.  

Ülke insanının umut olarak gördüğü Millet İttifakı’nı göreve çağırıyorum! 

Gelin hep birlikte bu sorunu çözelim…  

ÖMER FARUK BAŞARAN – NAME HABER BAŞYAZARI 


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=988

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Başyazar