ÖMÜR BİTMEDEN…

ÖMÜR BİTMEDEN…

Sevginin, birliğin, bereketin yani tüm güzelliklerin bir anlamda fırsat ötesi fırsat sürecidir ÖMÜR.

Hayatın içerisinde en çok ihtiyaç duyulan hatta sıkıntılı dönemlerde de en önemli olgu birlik, beraberlik, yardımlaşmadır.

İnsan, yaşam içerisinde her dönemde önemli badireler atlatmakta, zorluklarla mücadele etmekte ve ayakta durabilmek adına sürekli koşuşturma içerisinde yer almaktadır.

İnsanoğlu, özellikle de kapitalizmin ve bencilliğin zirve yaptığı bu dönemlerde ana kodlarına bir an evvel dönmeli ve mutluluğu, huzuru, başkalarının mutluluğuna, huzuruna vesile olmakta aramalı ve o minvalde de mücadelesini sergilemeli.

Hani çok güzel bir söz vardır ya; mutlu et ki mutlu olasın diye, çok güzel bir söz ve aslında ilahi mesajların günümüze uyarlanmış ifadelerinden olsa gerek.

Dinimizin ana unsurlarından “komşusu açken tok yatan bizden değildir” Hadis-i Şerifi ile Kainatın Efendisi Peygamberimiz (s.a.v.) asırlar öncesinde yapmamız gerekeni bize iletmiş ve kendisi de tüm yaşamını kendisi için değil, insanlık için mücadele ile geçirmiştir.

ÖMÜR bize verilmiş büyük fırsatlar yumağıdır.

Güzellikler adına bu bereketli, değerli ÖMÜR bitmeden yardımlaşma, hoşgörü, sevgi, saygı, birlik ve beraberlik adına tarihe not düşmeye ve kalıcı iz bırakmaya var mısınız?

Öyle bir ÖMÜR yaşayalım ki, asırlar sonrasına hatta öte aleme kalıcı bir eser olsun inşallah.

Ekonomik durumu iyi olanlar, insanların elinden tutabilecek güçteki kişiler fırsatları kaçırmasınlar, bir sonraki yıla ulaşacağımıza hatta yarına ulaşacağımıza garanti yok.

Bugünü çok iyi değerlendirelim, gece yatağına bir çocuk dahi aç girmeyecek şekilde tüm güzel adımlarımızı atalım insanlık adına, Yüce Yaradanın hatırına.

Bu dünyanın nimetleri hepimize fazlasıyla yeter.

Doyumsuz insanlar yüzünden aradaki mesafeler büyümekte, uçurumlar oluşmaktadır.

Bu durumu aşmak yine bizlerin elinde, haksızlıkları hakkaniyete dönüştürdüğümüz gün tüm sorunların bittiği gündür.

Gelin hep birlikte bereketin zirvelere ulaşabileceği ömrümüz elimizden uçup gitmeden tarihe derin bir iz bırakalım ve gelecek tüm nesillere örnek olalım, tüm güzel adımlarımızla.

Unutmayalım ki sevginin, yardımlaşmanın birlik ve beraberliğin açamayacağı hiçbir kilitli kapı yoktur.

Kalın sağlıcakla…

NURULLAH ÜNAL – NAME HABER


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2513

Genel