Yiyin Efendiler Yiyin!

Yiyin Efendiler Yiyin!

Evvelemirde, iktidar partisine bugüne kadar oy vermiş ya da partiye mensup vatandaşlarımızı tenzih etmekle birlikte, halkımızın safiyane duygularını sömürerek tüm demogojik argümanları kullanan istismarcı siyaset simsarlarına duyurumdur;

Takvimi önünüze koyun ve iki dudağı arasına baktığınız zatın açıklayacağı seçim tarihine kadar, yani tasınızı tarağınızı toplayıp bu memleketten o doymak bilmez dişlerinizi ayırana kadar çarpı atmaya başlayın. Nitekim, ‘Nasıl olsa gidiyoruz iyice dibini sıyıralım bu ülkenin’ diyenlerinizin oranının epey fazla olduğu tüm siyaset kulislerinde bilinirken, necip milletimiz de bu durumun yüksek feraseti ile hissi içerisinde.

Ve fakat behey arsızlar! Behey istismarcı, doymak bilmez şüreka! Ne kadar yerseniz yiyin, ne kadar semirirseniz semirin, bunun acısı sizlerden misli ile çıkacak bunu bilin!

5 bin yıllık gelenekleri olan bu devletin derin hafızası ve dipsiz arşivi bedel ödetmeye öylesine muktedirdir ki, yolsuzluklarla geviş getirdiğiniz ilk haram lokmadan, bağırsağınıza kadar sinen son enzime kadar, yediğiniz tüm yetimlerin hakkını sizden misli ile çıkaracaktır bu devlet, bunu bilin!

Bir süredir yurtdışına para kaçıranlarınız, yatırım yapanlarınız, buradan çaldıklarınızı korku ile sahibiniz olan emperyalist ülkelere taşıdıklarınızın da sizlere bayındır bir yaşam temin edeceği yanılgısı içerisindeyseniz, bu devletin gücünü ve donanımını henüz kavrayamamışsınız demektir.

Hangi deliğe girerseniz girin, hangi ülkenin kucağına oturursanız oturun ve hatta isterseniz minik bir taş olup pirinç çuvalında saklanın, sizi ayıklayıp layığınızı bulduracaktır bu devlet!

Türk devletinin eli kolu, Rus oligarklarına dünyanın hiç bir yerinde yaşam fırsatı tanımayan Avrupa’dan dahi uzundur emin olun. Yani ne biz Avrupa’yız ne de siz Rus Oligark! Avrupa ve Abd’nin Rus Oligarklara yaptıkları, Türk devletinin size yapacaklarının zekatı dahi değildir bunu bilin!

Bir Arap atasözü der ki ‘Her Gelecek Yakındır’! Siz de her geçen gün daha da yaklaştığınız o geleceğe, işgal ettiğiniz o koltuklardan ininceye kadar, içerisinde bulunduğunuz gaflet ölçüsünce yiyin! Ne kadar yerseniz, yakın gelecekte ödeyeceğiniz bedel o denli ağır olacak zira!

Velhasılı kelam, şairin dediği gibi, ‘TIKSIRINCAYA KADAR YİYİN’ ;

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Büyüklüğün biraz ağır da olsa hazmı yok zarar
Gurur-ı ihtişamı var, sürur-ı intikaamı var.
Bu sofra iltifatınızdan işte ab u tab umar.
Sizin bu baş, beyin, ciğer, bütün şu kanlı lokmalar…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak!
Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak!
Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak,
Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Yiyicilere nefretle… Üstat Tevfik Fikret’e rahmetle…

ÖMER FARUK BAŞARAN – NAME HABER BAŞYAZARI


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=957

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Başyazar, Genel