AİLE HER ŞEYDİR!

AİLE HER ŞEYDİR!

Meşhur yapımcı ‘Walt Disney’in de dediği gibi; “Gerçek bir adam, asla iş için ailesini ihmal etmez.” Ben de, Name Haber’in yeni başyazarı olarak sahip olduğum tüm apoletlerimi, iş adamlığımı, siyasetçiliğimi, ardı arkası kesilmeyen girişimleri, dernek başkanlıklarımı ve şu ana kadar elde ettiğim her şeyi bana kazandıran esas unsurdan söz ederek ilk yazımı kaleme almayı istedim… Aile unsuru… 

Ne başarılı bir iş adamlığı, ne siyaseten bir kanaat önderliği ne başyazarlık, ne müteşebbislik… Hiçbir titr, iyi bir aile babası ve iyi bir eş olmaktan öte değildir. Engebelerle dolu hayat yolculuğumuzda geri dönüp baktığımızda yaptığımız şeylerden çok, yapamadıklarımızdan pişmanlık duyarız.  

Dolayısıyla her ne kadar başarılı olursak olalım, eşimizle, çocuklarımızla geçirmemiz gereken ve fakat onlara ayırmadığımız her an, yani onlarla yaşayamadığımız ve onları mahrum bıraktığımız her birliktelik, kuşkusuz bizleri nadim edecektir. 

Hal böyleyken, ne kadar zorlu koşullar içerisinde olursak olalım, ne kadar yoğun olursak olalım şunu asla hatırımızdan çıkarmamız gerekir: AİLE HER ŞEYDİR! 

Dünya’nın en büyük komedyenlerinden biri olan Jerry Seinfeld’in söylediği gibi, dünyada bir ailenin birlikte yaşayabileceği ölçüde başka bir eğlence yoktur. Mesleği insanları eğlendirmek ve mutlu etmek olan birinin bu sözü söylemesi dahi, bizler için epey belirleyici nitelikte olmalıdır. Zira aile ile olmayan her mutluluk, her eğlence bir yönüyle eksik kalır. 

Benden siyaset, ekonomi ve güncel mevzular ile ilgili yazılar beklendiği sır değildir. Ve fakat, tüm bu unsurlardan doğan tartışmaların tüm kaynağı toplumun temel inşasını oluşturan aile kavramıdır. Eğer bizler bu kavramın kutsiyetini ve değerini hatırlarsak, bu ülkenin geleceğine yön verecek olan çocuklarımıza da aile kültürünün hayati önemini aşılamış oluruz. Ez cümle, bugünün mutluluğu da geleceğe olan güven de aile kavramına bağlıdır. 

Ne hoş tesadüf ki Name Haber baş yazarı olarak ilk kez kaleme aldığım yazımı sizlerle buluşturduğum gün, yani 7 Nisan değerli eşim Evrim Kırmızıtaş Başaran’ın doğum günü…  İlk yazımın konusunu belirlememde bu hoş tesadüfün büyük katkısı oldu diyebilirim. Öylesine yerinde bir tesadüf ki, hayatında her şeyden önce iyi bir aile babası ve eş olmayı hedefleyen benim gibi birisi için bundan daha iyi bir ilk yazı konusu olamazdı.  

Name Haber baş yazarı olarak ilk yazımı, bugün doğum günü olan, benimle yol arkadaşlığı eden ve hayatımdaki en büyük enerji kaynağım olan ailemin kraliçesi ‘Evrim Kırmızıtaş Başaran’a ithaf ediyorum… 

Herkese ailesiyle birlikte, mutluluklarla dolu bir yaşam diliyorum… 

ÖMER FARUK BAŞARAN – NAME HABER BAŞ YAZARI


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=936

, , , , ,
Başyazar