AK Parti hangi ismi aday yaparsa Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanır?

AK Parti hangi ismi aday yaparsa Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanır?

Dünya’da kutsiyet açısından Mekke, Medine ve Kudüs’ün ardından Eyüpsultan 4.sıradadır.

Yani Türkiye’nin manevi dinamiği anlamında en önemli ilçesi Eyüpsultan’dır.

Bu kıymetli ilçe için her dönem önemli isimler yarışmış, Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istemişlerdir.

Türkiye’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerine sadece 7 ay var.

Şu anda siyasi partilerin içinde aday olabilme yarışı kıyasıya sürüyor. Belediye Başkan aday adayları 2023 yılı sonuna kadar sahada yoğun çalışma gerçekleştirecek.

Bu seçim Türkiye açısından tarihi bir seçim olacak.

Sürpriz isimler aday olacak, beklenmedik kazançlar ve kayıplar yaşanacak gibi.

Türkiye’de, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde; 30 Büyükşehir Belediye Başkanı, 51 İl Belediye Başkanı, 922 İlçe Belediye Başkanı, 32.245 Mahalle Muhtarı ve binlerce meclis üyesi seçilecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok önem verdiği şehir İstanbul.

İstanbul’u tekrar kazanmak için bugüne kadar hiçbir seçimde görülmemiş gayreti göreceğiz Adalet ve Kalkınma Partisinden.

AK Parti İstanbul’u kazanmak isterken en ufak riske girmemekle kararlı.

AK Parti, kaybetme riski olan tüm İlçelerde anketler yaptırdı, yaptırıyor ve aday belirleneceği zamana kadar da yoğun bir şekilde yaptırmaya devam edecek.

CHP, 2019 Yerel Seçimlerinde 3.918 oy farkıyla kılpayı kaçırdığı Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanacağına kesin gözüyle bakıyor.

İstanbul’u tekrar kazanmak isteyen AK Parti’nin, elinde bulundurduğu 25 İlçeden 12’sinde işi kolay değil. Yanlış isimleri aday yaparsa hem o İlçeyi kaybeder hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanması imkansızlaşır.

Adalet ve Kalkınma Partisi yanlış bir ismi aday yaparsa Eyüpsultan İlçesini kesin kaybeder.

Şimdi en çok merak ettiğiniz kısma gelirsek, birçok şahsın adaylık için isminin geçtiği Eyüpsultan’da AK Parti kimleri aday gösterirse kazanabilirin sorusunun cevabına;

Adem Koçyiğit, Ahmet Hamdi Gürbüz, Ali Rıza Yavuz, Cevdet Yıldız, Muhammet Vanlıoğlu, Ömer Faruk Kalaycı, Seçkin Turan ve Temel Başalan.

Bu isimler Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Eyüpsultan Belediye Başkan adayı olursa tekrar kazanır gözüküyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanlığı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için manevi ehemmiyeti çok büyük.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçimde siyasetin eski duayen isimlerini aday yapacağı konuşuluyor. Bu isimlerden biri de Eyüpsultan’ın efsane Belediye Başkanı olarak bilinen eski Eyüpsultan Belediye Başkanı Ahmet Genç.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın amacı sadece kazanmak değil, farklı kazanmak. Bu ismi Eyüpsultan’da aday yaparsa ciddi bir farkla kazanır ve buradaki durum İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de fazlasıyla etkileşime dönüşmüş olur gibi gözüküyor.

Kıymetli okurlarım, 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinin tüm detaylarını burada bulacaksınız, inşallah İstanbul’un 39 İlçesini ve Türkiye’nin mümkün olduğunca İl ve İlçelerini yazacağım.

Kalın sağlıcakla…

SELÇUK YAVUZ


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=5100

Genel