Akçadağ Grup’tan, Türkiye’nin istihdamına ve büyümesine büyük bir katkı daha

Akçadağ Grup’tan, Türkiye’nin istihdamına ve büyümesine büyük bir katkı daha

1930 Yılından bu yana taahhüt, inşaat, maden, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Akçadağ Grup, 7500’i aşkın çalışanıyla, Türkiye için yeni başarılara imza atarak istikrarlı büyüme ivmesini sürdürüyor.


Tecrübe ve kararlılıkla ile ülkesine ve vatandaşına daha iyi hizmet vermek için gece-gündüz çalışan Akçadağ Grup yeni ve büyük bir başarıya daha imza attı.


Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın düzenlediği Yeka RES-3 yarışmasıyla Adıyaman 40 MW bağlantı kapasiteli projenin sözleşmesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Genel Müdürü’nün katılımıyla 20.07.2022 tarihinde Akçadağ Grup ile imzalandı.


Projenin faaliyete geçmesi ile birlikte yıllık 135 milyon KW saat elektrik üretimi hedeflenmektedir. Hedeflenen bu elektrik üretimi ile 30.000 hanenin elektrik ihtiyacının da karşılanması planlanmaktadır.

İmzalanan sözleşmenin ardından Akçadağ Grup’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Projenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Akçadağ Grup olarak ülkemizin üretimine, istihdamına ve büyümesine katkı sağlıyor; her sektörde olduğu gibi enerji sektöründe de çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2232

Çevre ve Doğa, Ekonomi, Genel, Gündem