Aleyna Tilki: Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum

Aleyna Tilki: Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum

Şarkıcı Aleyna Tilki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Çok üzgünüm… Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum” dedi.

Türkiye’de art arda konser ve festivaller iptal edilirken, şarkıcı Aleyna Tilki sosyal medya hesabından konser iptalleriyle ilgili bir paylaşım yaptı.

“BENİ ETRAFIMDAKİLER DAHİL HERKES ÜZÜYOR”

“Çok üzgünüm… Aylardır iptal olan işlerime, yaratılan baskıya çok üzülüyorum” diyen Aleyna Tilki, şu ifadeleri kullandı:

  • “Çocukluğumdan beri sustuklarımı, yaşadıklarımı sahnede şarkılarımla iyileştirmek yaşamdaki tek yolum..
  • Benden sahnemi aldığınızda, benim yaşadıklarımı sindirebileceğim bir hayatım olmayacak…
  • Ve beni etrafımdakiler dahil herkes üzüyor.
  • Pandemi zaten çok zor bi dönemken, şuan ülkemizde konser yapmak da okadar zor ki…
  • Hadi ben konsere ruhen ihtiyaç duyuyorum. Benim ekibimdeki 50 kişi ailesine bakıyor… Hepimizin iyileşmesi için daha çok müziğe, konsere ihtiyaç var.”

KONSERİNİN İPTALİ İSTENMİŞTİ

Çorum’da düzenlenecek olan Pırlanta Pirinç Festivali kapsamında sahneye çıkacak olan sanatçı Aleyna Tilki’nin konserinin iptal edilmesi istenmişti.

Diyanet-Sen Çorum Şubesi Başkanı İsmail Şanar, festivale katılacak olan sanatçılar arasında yer alan Aleyna Tilki’yi hedef göstererek, şunları söylemişti:

  • “Aleyna Tilki, Osmancık’ta konser verecekmiş. Şehrin kültürüne, sanatına, sosyal yaşamına, geleneklerine, değerlerine ve inancına katkı sağlamayan, dini ve milli değerleri ayaklar altına alanları Osmancık’ta görmek istemiyoruz.

*Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, LGBT savunucusu kişilerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model gibi sunulmasına karşıyız.

*Şehrin idarecilerini toplumsal hassasiyetleri dikkate almaya ve programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz.”


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2510

Magazin