Ankara’da katliam: 5 kişi ölü bulundu!

Ankara’da katliam: 5 kişi ölü bulundu!

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir evde bulunan Afgan uyruklu beş cansız bedenle ilgili başlatılan soruşturmada ilk tespitlere göre, yaşamını yitirenlerin ikisinin çoban, ikisinin matbaa işçisi ve birisinin ise fırın işçisi olduğu belirlendi.

Olayın ihbar edilmesiyle birlikte eve gelen olay yeri inceleme ekipleri, nöbetçi Ankara Cumhuriyet Savcısının eşliğinde incelemelerine başladı. Uzman ekipler beş cesedin bulunduğu eve özel maske takarak girip çalışmaya başladı.

İlk bulgular ışığında iki çoban ve iki matbaa işçisinin evin salon bölümde öldürüldüğü anlaşıldı. Keçiören semtinde bir fırında çalıştığı belirlenen beşinci kişinin cesedi ise, evin başka bir odasında elleri ve ayakları bağlı şekilde çekyatın altında bulundu.

Olayın önemi nedeniyle katliamın yaşandığı eve Cinayet Masası dedektiflerinin yanı sıra Terörle Mücadele Şubesi, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ve İstihbarat Şubesi’nden de ekipler geldi. Her birimin kendi görev sorumlulukları bakımından araştırma yaptığı öğrenildi.

Bu arada, evde kimlik tespit işlemleri devam ederken, polis ekipleri çevredeki kamera kayıtlarını alarak incelemeye başladı. Ayrıca öldürülen kişilere ait cep telefonlarının sinyal bilgileri üzerinden de delil araştırılmasına başlandı.

Polisin ilk bulgular çerçevesinde katliamın uyuşturucu madde ticareti konusunda yaşanan bir anlaşmazlık üzerinde durduğu kaynaklarca ifade edildi. Olay yerindeki incelemenin yeni günün ilk saatlerine kadar devam edebileceği kaydedildi.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2770

Gündem