Barter Sistemi ile borçlu firma kalmayacak

Barter Sistemi ile borçlu firma kalmayacak

Barter sistemiyle iflas sürecinde ve mali sıkıntıda olan firmalara takas desteği sağlanıyor. Türkiye’de her geçen gün yaygınlaşan ve Ülkeyi yönetenlerinde destek verdiği Barter takas sistemi icra takibine yada mali krize giren büyük firmalara destek sağlayarak zor süreçte olan işletmelere takas yoluyla borçlarını ödeyebilmeleri imkanı sağlıyor.

Hayrettin Kara açıklamasında “Memleketin esnafı tekrar işinin gücünün başına geçerek tekrar üretime katkıda bulunur. Diğer taraftan alacak-verecek ilişkilerinde eski de kadı dediğimiz olgu bugün yerini Barter denen kısaca takas anlamına gelen sisteme bırakmaya başladı. Barter, üye firmaların bir araya gelerek oluşturduğu bir pazardır. Kelime anlamı ile Barter takas demektir. Satın alınan mal ve hizmetin bedelinin üretilen mal ve hizmet ile ödendiği bir finans ve ticaret sistemidir; Finansal Takas olarak da adlandırılabilir.

Barter Sistemi, Barter pazarını oluşturan firmaların arzları ve talepleri ile işler. Barter Sistemi ile çalışan bir firma, Barter Sisteminden satın aldığı malların ve hizmetlerin bedelini, ürettiği veya ticaretini yaptığı ürünleri Barter pazarında satarak öder. Barter pazarına ürün satan firma, bedelini, Barter pazarında satışa sunulmuş mallar ve hizmetler listesinden istediğini satın alarak tahsil eder. Barter Sistemi, üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışır. Derinliği ve genişliği çalıştıkça artan bir Ortak Pazardır. Bugün piyasada milyon TL’lerle ifade edilen borcu olan firmalar Barter Sistemine dâhil olup, borçlarını Barter üzerinden ödeyerek önlerini açmakta tabiri caiz ise hayata yeniden başlamaktadırlar.” dedi.

İletişim

05352397272

05422397272


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=481


Genel