Başkan Abdurrahman Dursun: Hoş Geldin Bebek programımız 11.000 kişiye ulaştı

Başkan Abdurrahman Dursun: Hoş Geldin Bebek programımız 11.000 kişiye ulaştı

Sultangazi Belediyesi, Hoş Geldin Bebek programı ile yeni bebek sahibi olan ailelerin mutluluklarına ortak olmaya devam ediyor. 300 anne ve bebeğini bir araya getiren, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ile eşi Tuba Dursun ev sahipliğindeki programa AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum da katıldı.

Sultangazi Belediyesi, “Hoş Geldin Bebek” programıyla gönüllere dokunmaya devam ediyor. 300 bebek ve annesi Sultangazi Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen özel programda bir araya geldi. 300 annenin bebekleri ile birlikte ağırlandığı programa Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun ile AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum da katıldı.11.000 Kişilik Kocaman Bir Aile
Eşi Tuba Dursun’un yürüttüğü Hoş Geldin Bebek programının yakaladığı başarıya dikkat çeken Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun; “Hoş Geldin Bebek programımız bugün itibariyle 11.000 kişiye ulaşmış durumda. Bu dile kolay bir sayı… İnanılmaz bir emek, inanılmaz bir gayret var. 11 bin kadının, ailenin yüreğine dokunabilmek çok önemli bir meziyet. Bu yüzden 5 yıldır büyük özveriyle çalışan Tuba Hanıma ve kıymetli ekibine teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.“Gönüllere Dokunmak Gerek”
Belediyeciliğin hizmet işi olduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun; “Belediyecilik dendiği zaman siyasi ideolojiler, farklı düşünceler bir kenara bırakılır. Eğer bir belediye güçlü çalışıyor, gönüllere girmek için çaba gösteriyorsa, çalışmalarıyla komşularının yükünü alıyor ve çocuklarımızın eğitimiyle ilgileniyorsa vatandaşlar da onun yanında durur. Bizler, sizlerin yanımızda olduğunu biliyor ve görüyoruz. Yeni dönemde inşallah çok daha güzel, çok daha güçlü bir Sultangazi’de yaşıyor olacaksınız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Murat Kurum Başkanlığında daha da güzel işlere imza atacağımıza inancımız tamdır. Sizlerin desteği bizler için çok kıymetli” dedi.“Kocaman Bir Aile Olduk”
Hoş Geldin Bebek ailesinin her geçen gün daha da büyüdüğünü dile getiren Tuba Dursun; “ 2 kişilik bir ekipten kocaman bir aile haline geldik. İlk günkü aşkla, coşkuyla durmadan yorulmadan daha çok annemize ulaşmak için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Tek gayemiz gönüllere dokunmaktı. 11.000 anne ve bebeğimize ulaşmış olmamız bizlere bunu başardığımızı gösteriyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye belirtti.“Çok Başarılı Bir Proje”
Cumhur İttifakı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un eşi Şengül Kurum; “Tuba Hanıma ve kıymetli Başkanımıza böyle güzel bir projeyle annelerin gönüllerine dokundukları için teşekkür ediyorum. 11.000 anne ve bebeğe ulaşılması çok büyük ve güzel bir başarı. Bugün ben de sizlerle olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum” dedi.
Minikler Gönüllerince Eğlendi
Minikler için rengarenk süslenen salonda, 2 yaş üzerindeki çocuklar animatörler ve palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendi. Birlikte oynayan çocukların keyifli oyunlarına zaman zaman anneler de eşlik etti.
Annelere Hediye Çanta
“Hoş Geldin Bebek” programına katılanlar için özenle hazırlanan çantalar da annelere hediye edildi. İçerisinde kışlık bebek kıyafeti, çorap, şampuan, ıslak mendil, tırnak makası, ateş ölçer, çıngırak, biberon ve oyuncağın da bulunduğu bebek çantaları, annelere kolaylık sağlıyor. Programa katılan çocuklara oyuncak da hediye ediliyor.Sultangazi Belediyesi ev sahipliğinde, Tuba Dursun tarafından sürdürülen Hoş Geldin Bebek programı kapsamında anne ve bebekleri, yaz aylarında Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda kış aylarında ise kültür merkezlerinde düzenlenen programlarda ağırlanıyor.

Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6447

Genel