Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Yılın Kareleri Oylamasına Katıldı

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Yılın Kareleri Oylamasına Katıldı

İstanbul’da görev yapan bazı ilçe belediye başkanları Anadolu Ajansının (AA) “Yılın Kareleri” oylamasına katıldı.

Belediye başkanları, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında 2023 boyunca çektiği fotoğrafları inceleyerek “haber”, “çevre ve yaşam”, “spor”, ” Gazze : Kanıt” ve ” Deprem : Umut” kategorilerindeki fotoğrafları oyladı.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner “Deprem: Umut” kategorisinde Aydın Arik’in “Ha Gayret”, ” Gazze : Kanıt” kategorisinde Mustafa Hassona’nın “Toz Duman”, “çevre ve yaşam” kategorisinde Oğuz Yeter’in “Kuraklık Köprüsü” fotoğraflarını beğendi.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş’a gittiğini belirten Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, seçtiği fotoğrafın afet bölgesinde gördüğü birlik ve dayanışmayı yansıttığını söyledi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “çevre ve yaşam” kategorisinde seçtiği fotoğrafın ise betonlaşmanın yoğun olduğu Bayrampaşa’da eski “Pancar Motor” arazisine yaptıkları Millet Bahçesi projesini hatırlattığını dile getirdi.

” Gazze: Kanıt” kategorisinde Mustafa Hassona’nın “Toz Duman” isimli fotoğrafında yıkıntı arasında bir haykırış bulunduğuna dikkati çeken Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bu fotoğrafa baktığınız zaman ağlamamak elde değil. Bir kadın yıkık binaların arasında. Belki o binanın altında eşi var, çocukları var, bütün akrabaları var. Kendisi bir çaresizlik içerisinde orada İsrail’e öyle bir beddua ediyor ki o beddua inşallah tutacaktır. O çektiği acıyı ve ızdırabı ortaya koyan bir resim olduğu için ben bu Gazze’deki fotoğrafı seçtim.” değerlendirmesini yaptı.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6208

Genel