Büyük Zafer

Büyük Zafer

Bugün Anadolu’nun anavatanımız olarak yeniden tescili olan Büyük Zafer’in 100. Yıldönümünü Milletimizle beraber büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Şanlı tarihimiz, her zaman gurur duyduğumuz, milletimizi diğer milletlerden farklı, saygın ve güçlü kılan, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan unutulmaz zaferlerle doludur. 30 Ağustos Zafer Bayramı, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda; tüm mazlum milletlerin, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onurlu bir yaşam için atılmış tarihi bir adımın da bayramıdır.

Milletimiz, eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan Milli Mücadele sonucunda kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Bugün bize düşen Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmaktır. Demokrasimizi, ekonomimizi daha da geliştirmek ve toplumsal refahı sağlamak en temel amacımız olmalıdır. Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak Ülkemizi çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ülkemizin kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir.

30 Ağustos Zaferi, özelikle bugün Ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odaklarına ders olmalıdır.

Bu düşünce ve duygularla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olması diliyorum. Ülkemizin geleceği için gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimizi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

MUSTAFA YEL – NAME HABER

Tekirdağ Milletvekili

AK Parti MKYK Üyesi

TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2491

Gündem