Çeşme’de hazine arazisine kaçak yapılar: Kumsallara sahip çıkılmalı

Çeşme’de hazine arazisine kaçak yapılar: Kumsallara sahip çıkılmalı

Altınkum’da tepkilere neden olan kaçak beach club projesinin belediyeden işletme ruhsatı almasının ardından bu kez de hazine arazisi olan Fedon Koyu’nda kaçak yapılar inşa edilmeye başlandı.

İZMİR – İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan ve doğal SİT alanı statüsündeki Altınkum Plajı’nda Adana merkezli bir maden şirketinin yapmak istediği kaçak ‘beach club’ projesi bölge halkının ve çevrecilerin tepkisine neden oldu. Şirket, tüm itirazlara rağmen çalışmalarını tamamladı ve Çeşme Belediyesi’nden işletme ruhsatı aldı. Aynı bölgede benzer bir durum bu kez Fedon Koyu’nda ortaya çıktı.

Hazine arazisi olan Fedon Koyu‘ndaki üç kumsala kaçak yapılar inşa edildi. Kimliği belirsiz şahıslar tarafından merdiven yapılan üç kumsala gölgelik, şezlong ve yaşam konteynerleri de yerleştirildi. Ayrıca kumsal, halkın girişinin engellenmesi için tel örgülerle çevrilerek etrafına iş makineleriyle hendekler kazıldı. Hendeklerin bölge halkı tarafından doldurulmasının ardından ise TIR’larla getirilen büyük kayalar girişi engellemek için alana yerleştirildi.

Herkes kumsallarına koylarına sahip çıkmalı, eğer sahip çıkmazsak artık bizim olmayacaklar!!!

kaynak: gazeteduvar


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2119

Kültür Sanat, Türkiye