Ünlü hukukçu Av.Ebubekir Elmalı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağ kolu mu oluyor?

Ünlü hukukçu Av.Ebubekir Elmalı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağ kolu mu oluyor?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Değişim Partisi’nden istifa eden TDP Genel Başkan Yardımcısı Avukat Ebubekir Elmalı, Kemal Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu ile bir araya geldi.

Son günlerde Ankara kulislerinde Ebubekir Elmalı’nın partiye geri dönüp dönmeyeceği tartışılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Ebubekir Elmalı bir araya geldi. Elmalı’nın CHP’ye geçeceği iddiaları bu görüşmeyle birlikte daha da gün yüzüne çıktı.
Alınan bilgiye göre üçlü, ortak bir dostlarının ev davetinde geleceğe dönük planlamalar yapmak üzere fikir alışverişinde bulundu. Söylentilere göre Avukat Ebubekir Elmalı önümüzdeki günlerde partiye katılarak seçim sürecinde parti içerisinde çok kritik bir rol üstlenecek.

Uluslararası Hukuk alanındaki yetkinliği ve siyaset arenasındaki çıkışıyla adından söz ettiren Ebubekir Elmalı’nın, CHP saflarında Genel Başkan’ın en yakın çalışma arkadaşlarından biri olacağı konuşulurken, TDP’nin bu hareketlilikten oldukça rahatsızlık duyduğu ve parti içerisinde büyük bir huzursuzluğa yol açtığı gelen bilgiler arasında.

Avukat Ebubekir Elmalı kimdir?

10.03.1978 Erzurum doğumlu. Ankara’da serbest avukatlık yaptı. Ticaret Hukuku alanında Yüksek lisansını tamamladı.
Halen İstanbul Levent’te kandi hukuk ofisinde Uluslararası Sözleşme hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku başta olmak üzere özel hukuk alanlarında uzman olarak avukatlık ve şirketlere hukuki danışmanlık yapmaktadır.
Ticaret hukuku ve sözleşme hukuku konularında bir çok bilimsel makalesi yayımlanmıştır. İti derecede ingilizce bilmektedir. Kadına karşı şiddetin önlenmesi, çocuklara karşı cinsel tacizin önlenmesi ve hayvan haklarının korunması gibi bir çok sosyal sorumluluk projelerine hukuki bilgi ve tecrübeleriyel destek olan Elmalı, bu konudalarda ki desteği ve bilimsel çalışmaları ile sivil toplum kuruluşları tarafından bir çok kez ödüle layık görüldü.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=382

,
Siyaset, Türkiye