Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil’ Hatası Nasıl Çözülür?

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil’ Hatası Nasıl Çözülür?

Bir Android kullanıcısının Google Play Store’da bir mobil uygulama indirmek istediği zaman karşılaştığı ‘Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’ hatasının başlıca nedeni, uygulama sayfasının Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardan ya da iOS gibi farklı işletim sistemine sahip bir cihazdan açılmış olmasıdır. Haliyle bir Android mobil uygulaması bu cihazlara indirilemez.

Bu hatanın diğer bir nedeni ise kullanıcının iki farklı Google hesabı kullanıyor olması olabilir. Senkronizasyon hatası nedeniyle Android cihazda kullanılandan farklı bir Google hesabı ile Play Store’a girilmesi böyle bir hataya neden olabilir. Aynı şekilde indirmek istediğiniz mobil uygulama bulunduğunuz bölgede kullanılamıyorsa da ‘Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’ hatası ile karşılaşabilirsiniz.

‘Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’ hatasının en sık karşılaşılan nedenlerinden biri de mobil uygulama ile kullanılan Android işletim sistemi sürümünün ya da cihaz özelliklerinin eşleşmiyor oluşudur. Özellikle görece eski model Android cihazlar, pek çok farklı mobil uygulamayı indirme işlemi öncesinde böyle bir hata ile karşılaşacaktır.

‘Cihazınız bu sürümle uyumlu değil’ hatası nasıl çözülür?
Android cihazın önbelleğini temizleyin.
İşletim sisteminizi güncelleyin.
Play Store bölge ayarlarınızı değiştirin.
Sorun yaşadığınız mobil uygulamayı APK olarak indirin.
Yeni bir cihaz edinin.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3464

Genel