Deprem uzmanından korkutan açıklama

Deprem uzmanından korkutan açıklama

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Afyonkarahisar’da düzenlenen ‘Depremle yaşamak’ konulu seminerde yaptığı açıklamalarda “Türkiye’de Japonya gibi bir deprem ülkesi. Depreme hazır olmak çok önemli.” dedi. Moriwaki, “Türkiye’de büyük bir deprem bekleniyor, özellikle Marmara Bölgesi’nde. Doğu Anadolu fayı ve Ege fayı da kırılmaya başladı” dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Kulübü tarafından İbrahim Küçükkurt Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Depremle yaşamak’ konulu seminerde Seminere Yüksek Mimar ve Yüksek İnşaat Mühendisi, Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye ile ilgili korkutan açıklamalarda bulundu. “Türkiye’de Japonya gibi bir deprem ülkesi. Depreme hazır olmak çok önemli. diyen Moriwaki, “Tüm kurumların ve insanların hazır olması gerekir. Türkiye’de büyük bir deprem bekleniyor, özellikle Marmara Bölgesi’nde. Doğu Anadolu fayı ve Ege fayı da kırılmaya başladı” diye konuştu.

‘DEPREME HAZIR OLMAK ÇOK ÖNEMLİ’
Seminer öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Moriwaki, Türkiye’nin de Japonya gibi deprem ülkesi olduğunu söyledi. Deprem için öncelikle hazır olmanın gerektiğine dikkati çeken Moriwaki, eğitimin önemli olduğunu vurguladı. Moriwaki, “Türkiye’de Japonya gibi bir deprem ülkesi. Depreme hazır olmak çok önemli. Tüm kurumların ve insanların hazır olması gerekir. Türkiye’de büyük bir deprem bekleniyor, özellikle Marmara Bölgesi’nde. Doğu Anadolu fayı ve Ege fayı da kırılmaya başladı” dedi.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3371

Genel