Disiplin Kuruluna Sevk Edilen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy partisinden istifa etti

Disiplin Kuruluna Sevk Edilen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy partisinden istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Mhp Milletvekili Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Liderim Sayın Devlet Bahçeli Bey’e ve davama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağlı ve sadık kalacağım. Disipline sevkimle ilgili kamuoyunda yapılan istismar edici tartışmaların davama ve partime zarar verme ihtimalini bertaraf amacıyla partimden bugün istifa ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Ne Olmuştu?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, parti tüzüğünün disipline dair hükümlerini uygulamak üzere tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında, “MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, basına yaptığı parti politikalarımıza aykırı açıklamalarından dolayı, parti tüzüğümüzün disipline dair hükümlerini uygulamak üzere tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmiştir” demişti.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=1072

, , , , , , , ,
Genel, Siyaset, Türkiye