Erdoğan: Bize “sakın ha” diye parmak sallayanları dikkate almıyoruz, mücadelemiz sürecek

Erdoğan: Bize “sakın ha” diye parmak sallayanları dikkate almıyoruz, mücadelemiz sürecek

Rusya, “Suriye’de askeri gerilimin artırılması kabul edilemez; yeni harekâtı önlemek için Şam ile birlikte Türkiye’yle müzakere etmek istiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un “Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yeni bir askeri harekat yapmasının kabul edilemez olacağını” söylemesinin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “Bize ‘sakın ha’ diye parmak sallayanları dikkate almıyoruz, mücadelemiz sürecek” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’nin kuzeyine yeni bir askeri harekât yapılabileceğinin sinyallerini vermesinden bu yana Moskova, olası harekâta karşı olduklarına dair birçok kez açıklama yaptı. Erdoğan, Soçi’de Rusya Devlet Başkanı ile görüştükten sonra Vladimir Putin’in kendisine “Suriye’deki sorunları Şam’la çözme” mesajı verdiğini bildirmişti. Ankara geçen haftalarda Şam’la normalleşme sürecine girilebileceğine dair sinyaller verirken Erdoğan geçen hafta Ukrayna ziyareti dönüşünde gazetecilere, “Bizim Esed’i yenmek, yenmemek gibi bir derdimiz yok” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü etkinliklerinde yaptığı konuşmada ise harekât sinyali verdi.

“Bir gece ansızın gelebiliriz, hem de her yere gelebiliriz”


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2476


Genel