Google’ın yeni ofisinde Wİ-Fİ sorunu yaşanıyor: Telefonunun internetine bağlananlar bile var!

Google’ın yeni ofisinde Wİ-Fİ sorunu yaşanıyor: Telefonunun internetine bağlananlar bile var!

İnternet devi Google’ın Bay View kampüsünde çalışanların internet sorunu yaşadığı belirtildi.

Reuters’ın haberine göre, Google çalışanları kampüs alanındaki yeni binada aylardır çalışmayan Wi-Fi ile sorun yaşadıklarını söylüyor. Bağlantının zayıflığı nedeniyle birçok yazılım mühendisinin işlerini yapabilmek için dizüstü bilgisayarlarına ethernet kablosu takmak zorunda kaldığı hatta telefonunun internetine bağlandıkları da iddialar arasında.

Wi-Fi sorunları, Google’ın çalışanlarına haftada üç gün ofise dönme zorunluluğu getirmesiyle başladı. Bay View ofisi, Gemini’yi çalışır hale getirmek için gece gündüz çalışan Google’ın yapay zeka mühendislerinin çoğuna ev sahipliği yapıyor. Yöneticiler çalışanları dışarıda dolaşmaya ya da Wi-Fi’nin daha güçlü olduğu yakındaki bir kafede oturmaya yönlendiriyor. Bazı mühendislere daha güçlü Wi-Fi çiplerine sahip yeni dizüstü bilgisayarlar verildiği bile söylendi.

Google’ın Bay View kampüsündeki bina, okyanus dalgalarına benzeyen kıvrımlı, tenteli bir çatıya sahip. Şirket bina hakkında 229 sayfalık bir kitap bile yazdı. Açık konseptli binada güneş enerjisi, jeotermal enerji ve yağmur suyu tutma sistemleri kullanılarak doğaya sorunsuz bir şekilde entegre olunuyor. Görünüşe göre Google, çalışanların iş yapabilmesi için iyi bir Wi-Fi bağlantısı sağlamak dışında her şeyi düşünmüş.

Bir Google sözcüsü Reuters’a yaptığı açıklamada Wi-Fi bağlantı sorunlarını kabul etti ve birkaç hafta içinde bir çözüm bulunacağını söyledi.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6467

Genel