İkinci el otomobil alacaklar dikkat etmeli

İkinci el otomobil alacaklar dikkat etmeli

Aralık ayı sonuna yaklaşırken ÖTV indirimi yapılmayacağı da duyuruldu. Bu haber üzerine sürücüler Yeni yılda zamlı fiyatlardan araç almamak için bayilerin yolunu tuttu. Çip krizi nedeniyle sınırlı sayıda araç üretimi yapılırken sıfır araç bulamayan vatandaşlar da ikinci el araç piyasasını canlandırdı. İşte konu hakkında merak edilen tüm detaylar…

Araba fiyatları ile ilgili yaşanan son dakika gelişmesiyle birlikte sürücüler de odağını ikinci el araç piyasasını çevirdi. Sıfır otomobil araç almak isteyen birçok vatandaş araç bulmakta zorlanırken tercihine ikinci el araç almaktan yana kullandı. 2023 yılında yapılacak olan zamlar dikkat çekerken birçok sürücüde zamlardan önce araç almak için araba pazarına yöneldi. Uzmanlar tarafından yapılan açıklama kapsamında talebin artması durumunda fiyatında yüksek tutulduğu belirtildi. Çok tercih edilen araç markalarından bir tanesinin 300-350 bin TL bandında yer alan fiyatının yılsonu zam beklentisi ile birlikte 400-450 bin bandına yükseldiği görüldü. Bayilerde 440-450 bin TL bandında satılan aracın 2019 modeli 420.000 TL’den satışa sunuldu. Bayilerde araç bulmak zor ulaşırken sürücülerde çareyi ikinci el araç almak da buldu.

FIRSATÇILIKLA SINIR TANIMIYORLAR
Kanal D haberi konuşan bir galerici fiyatların artışı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulu. Krizi fırsata mı çeviriyorsunuz sorusuna yanıt veren galerici, “Kesinlikle yani bunu inkar edemeyiz ki, ufak da bir fırsatçılık yaptık yapmadık değil hani. Yılsonu geliyor fiyatlar yükselecek çünkü” ifadelerini kullandı.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3260

Genel