İmamoğlu’ndan “CHP genel başkanlığına aday mısınız” sorusuna yanıt

İmamoğlu’ndan “CHP genel başkanlığına aday mısınız” sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı seçiminin ardından ‘değişim’ mesajı veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu çağrısını yineleyerek, adaylık sorusuna, “Benim aday olduğum tek şey var. Ülkemizde, aynen İstanbul’da olduğu gibi, büyük bir değişim” şeklinde yanıt verdi. 

“Elbette çok geniş fikirlerim var. Gereken kısmını kamuoyuyla gerekli olan kısmını partimin yöneticileriyle, kişileriyle paylaştım.” diyen İmamoğlu “Bu değişim noktasındaki fikrimde net olarak kararlıyım. Menzile yürüme hususunda net olarak kararlıyım” dedi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Su Sporları Merkezi’ni açtıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimden sonra katıldığı ilk canlı yayın olan Sözcü TV’deki sözlerine yönelik görüşlerini soran gazetecilere, “Ekranlar üzerinden ya da televizyonlar üzerinden, başta siyasi partimin Genel Başkanı veya diğer fertlerine mesaj yollamayı yanlış buluyorum. Buralardan mesaj yollamak değil, karşı karşıya konuşmanın daha doğru ve daha tutarlı olacağını düşünüyorum” yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Haliç Su Sporları Merkezi’ni, İletişim Koordinatörlüğü ve Spor İstanbul iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Kürek Yarışları’yla açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile gerçekleştirdiği açılışın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin soruları ve bu sorulara İmamoğlu’nun verdiği yanıtlar şöyle oldu:


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=4916

Genel