Dr. Meral Akşener: Bir dediği diğer dediğini hiçbir zaman tutmayan bu ciddiyetsiz yönetim anlayışını milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz

Dr. Meral Akşener: Bir dediği diğer dediğini hiçbir zaman tutmayan bu ciddiyetsiz yönetim anlayışını milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz

İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener, 2023 seçimleri için partisinin başlattığı lider iletişim kampanyasının ikinci videosunu sosyal medya hesabından, “Akıldan ve bilimden bir türlü nasibini alamayan, bir dediği diğer dediğini hiçbir zaman tutmayan bu ciddiyetsiz yönetim anlayışını milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz. Çünkü devlete ciddiyet yakışır notuyla paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener, 2023 seçimleri için partisinin başlattığı ve “Adalet, Ciddiyet, Samimiyet, Merhamet, Cesaret, Millet, Başbakan vurgularıyla işlenen lider iletişim kampanyasının ikinci videosunu sosyal medya hesabında paylaştı. İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener, paylaşımına şu notu düştü:

Akıldan ve bilimden bir türlü nasibini alamayan, bir dediği diğer dediğini hiçbir zaman tutmayan bu ciddiyetsiz yönetim anlayışını milletimizle birlikte, sandıkta değiştireceğiz. Çünkü devlete ciddiyet yakışır.”

Lider iletişim kampanyasının ikinci videosu İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener’in Devlete ciddiyet millete hürriyet bizimle gelecek sözleriyle başlarken; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti iktidarı döneminin bazı bakanlarının sözleri ile İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener’in tepkileri yer aldı.

Dr.Berat Albayrak ve Dr.Nureddin Nebati’ye yer verildi

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Dr.Berat Albayrak’ın; “Dolar 10 lira olacak ya, 15 lira olacak ya, şu olsa da bu olsa da çok beklersiniz sözlerinin yer aldığı video İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener’in; “Ekonomi PowerPoint sunumlarıyla değil; yatırımla, üretimle ayağa kalkar. Bak burası önemli sözleri ile devam etti. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Dr.Berat Albayrak’ın sosyal medyadan istifa ettiği mesajına da yer verildiği videoda; Hazine ve Maliye Bakanı Dr.Nureddin Nebati’nin; “Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz” sözleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a yönelik değişen tavrının da işlendiği video da; Sayın Erdoğan, sinirini yenemiyorsan, rasyonel olamıyorsan; ben Suriye’ye gidip Esad’la görüşmeye, bu problemi çözmeye hazırım sözlerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sisi ve Esad açıklamaları 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “31 Mart seçimlerinde, Sisi mi diyeceğiz? Binali Yıldırım mı diyeceğiz sözleri ile devam eden videoda, Katar’da Dünya Kupası’nın açılış töreninde Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın el sıkışması yer aldı. İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener’in; Görünen o ki sayın Erdoğan seçimini Binali Bey’den yana değil, Sisi’den yana kullanmaya karar vermiş. Rabia işareti yapa yapa gezdiği elini Sisi’ye kaptırmış, Esma’nın onurunu da Katar’da bırakıp gelmiş oldu sözleri yer aldı.

Melih Gökçek döneminde Ankara’da yapılan ve 801 milyon dolara mal olan ANKAPARK’ın açılışında Cumhurbaşkanı Reccep Tayyip Erdoğan’ın; Ankara’nın marka değerini artıracağına inandığım bu önemli projenin hayata geçmesinde katkısı olan tüm kardeşlerime hayırlı olsun diyorum konuşmasına yer verildi. 

ANKAPARK eleştirisi 

Video, İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte yaptığı basın açıklamasından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ANKAPARK, Türkiye’de bugüne kadar yapılmış pek çok yolsuzluğun, israfın, somut hepinizin gördüğü hâli bu. Bilim yok burada, akıl yok burada. Çok ciddi bir sizin cebinizden alıp, bu cebe koyma var sözleri ile son buldu.

İYİ Parti’den yapılan açıklamaya göre; lider iletişim kampanyasına ilişkin videolar İYİ Parti Genel Başkanı Dr.Meral Akşener’in sosyal medya hesabından paylaşılmaya devam edilecek.

——————————————————————————————————————

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI Dr. MERAL AKŞENER KİMDİR?

18 Temmuz 1956’da İzmit Gündoğdu’da doğdu. Baba adı Tahir Ömer, anne adı Sıddıka’dır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. Doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversiteleri’nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi.

20. Dönemde İstanbul, 21. Dönemde Kocaeli, 23 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 54. Hükûmette İçişleri Bakanı olarak görev yaptı. 23 ve 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilliği görevinde bulundu.

Meral Akşener, 25 Ekim 2017’de arkadaşlarıyla birlikte İYİ Parti’yi kurdu ve 26 Ekim 2017’de İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçildi.

Akşener, evli ve 1 çocuk annesidir.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3543

Genel