Mesut Özil’den İsmail Kartal’a: Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın

Mesut Özil’den İsmail Kartal’a: Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın

Milliyet yazarı Attila Gökçe, geçen sezon İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe’de kadro dışı bırakılan Mesut Özil ile Kartal arasında geçen diyaloğu aktardı.

Spor Toto Süper Lig’de 20 Mart 2022’de oynanan Konyaspor maçının ardından Mesut Özil ve Ozan Tufan yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakılmıştı. Mesut Özil ile İsmail kartal arasındaki iplerin kopma noktasına gelişinin perde arkasını yazan Attila Gökçe, Konyaspor maçının devre arasında oyundan alınan Mesut Özil’in Kartal’a “Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın” ifadelerini kullandığını ifade etti.

Süper Lig’de geçen sezonun 30. haftasında Fenerbahçe 1-0 yenik duruma düştüğü karşılaşmada Konyaspor’u 2-1 mağlup etmişti. 20 Mart’ta oynanan karşılaşmanın ardından galibiyetten çok en çok konuşulan konu Mesut Özil ve Ozan Tufan’ın yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakılmasıydı.

2 oyuncuya da af çıkmadı
İki oyuncuya af çıkmazken, Ozan Tufan, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City’ye transfer oldu. Yeni teknik direktör Jorge Jesus’un Mesut Özil için olumsuz görüş bildirmesinin ardından Fenerbahçe ile yıldız oyuncu arasında ipler koptu. Ünlü yıldızın Medipol Başakşehir’le görüşmelere başladığı ileri sürüldü.

Mesut Özil’in menajeri Erkut Söğüt ise dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir sürece girdik. Fenerbahçe ile görüşmeler devam etmektedir. Şu an Mesut halen daha Fenerbahçe’nin futbolcusu. Hiçbir şekilde bir şey feshedilmiş değildir. Belirli bir aşamaya geldiği zaman Fenerbahçe Futbol Kulübü açıklamayı yapacaktır. Bu bizim haddimize değil. Mesut Özil Fenerbahçe’nin resmi futbolcusu bugün. Gerektiği zaman, geldiği zaman Fenerbahçe’nin resmi sitelerinden gereken açıklamaları yönetimden alacağız. Bizim tarafımızdan açıklanacak bir şey değil” dedi.

Konyaspor maçının devre arasında soyunma odasında yaşananları yazan Gökçe, şunları kaydetti:

“Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın”
“Fenerbahçe’nin hatıra defterinden bir maçın kısa öyküsü…

20 Mart 2022… Saraçoğlu Ülker Stadı’ndaki maçın ilk yarısı oldukça keyifsiz… Konyaspor 35. dakikada Bytytqi ile 1-0 öne geçiyor. Fenerbahçe ilk yarıyı geride kapatıyor. Tribünlerde hoşnutsuzlukla başlayan mırıltılar sonrasında protest homurdanmaya dönüşüyor.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2071

Spor