Nazmi Arıkan’ın katil zanlısı Ufuk Akçekaya’nın ifadesi ortaya çıktı: Eve girdiğimde kanlar içinde yatıyordu

Nazmi Arıkan’ın katil zanlısı Ufuk Akçekaya’nın ifadesi ortaya çıktı: Eve girdiğimde kanlar içinde yatıyordu

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan’ı Çanakkale’deki çiftlik evinde 70 bıçak darbesiyle öldürdüğü belirlenen Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın ifadesi ortaya çıktı. Evin birçok yerinde rastlanan kan izlerine yönelik açıklama yapamayan Akçekaya, cinayeti inkar etti.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu evli ve 2 çocuk babası olan Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya’nın, savcılık ifadesi ortaya çıktı. Cinayeti inkar eden Akçekaya, eve girdiğinde Arıkan’ın sırt üstü bir şekilde kanlar içinde yattığını gördüğünü söyledi. Akçekaya, Arıkan’ın bana “Ufuk yardım et” diye seslendiğini belirtti.

HalkTV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Ufuk Akçekaya, 2015’ten beri tanıdığı Arıkan’dan alacağı olduğunu söyledi.

Bir tandığının, Arıkan’ın kendisine 10 milyon dolar vereceğini söylediğini dile getiren Akçekaya şu ifadeleri kullandı:

“Evin arka balkonuna tırmandım ve balkon kapısından içeri baktım. Baktığımda Nazmi Arıkan’ı sırtüstü yatar vaziyette gördüm. Ben içeri girdiğimde, kavga olur diye uçları açık yumruk kısmı sert biçimde olan bir çift eldiveni giydim.

İçeri girdiğimde Nazmi Arıkan’ı sırt üstü yatar vaziyette kanlar içinde gördüm. Nazmi Arıkan bana ‘Ufuk yardım et’ diye seslendi. Ben de orada bulunan yastığı tampon yapmak amacı ile elime aldım. Bu esnada, Nazmi Arıkan’ın sol tarafına saplı bir bıçak olduğunu gördüm. Bıçağı çıkarıp kenara doğru fırlattım, elimdeki yastıkla tampon yaptım.

YÜZÜ MASKELİ BİRİNİ GÖRDÜM
Nazmi Arıkan’ın yanında, ismini sonradan öğrendiğim Şerif Eker’i de yüz üstü yatar vaziyette gördüm. Odada gaz kokusu olduğunu düşünerek doğrudan fırına doğru gittim ve gaz düğmelerini kapatmak için çevirdim. Tam o sırada, odaların birinde 1.70 boylarında yüzü maskeli; siyah giyimli birinin olduğunu gördüm. Bu kişi, telefonla çekim yapıyordu.

ELİMDEKİ SİLAHI TARLAYA ATTIM
Ben mutfağa yakın bir yerdeki masanın üzerinde susturucu takılı silahla, bu kişiye, benim girdiğim balkonda olduğu noktada bir el ateş ettim. Bu kişi balkondan atlayarak kaçtı. Ben de arkasından gittim. Daha sonra tekrar balkondan girerek eve geldim. Bu şekilde 20 dakika kadar bekledim. Gelen giden olmayınca yine balkondan inerek evden çıktım. Elimdeki silahı da ayçiçeği tarlasına attım.

DİKKAT ETTİĞİM İÇİN KAN LEKESİ BULAŞMADI
Tahmini 6-7 dakika çıplak ayaklarla yürüdükten sonra ana yola çıktım. Benim aramamdan 20-25 dakika sonra taksi geldi. Ben, olay yerinde çok dikkat ettiğim için üzerime kan lekesi hiç bulaşmadı. Üzerimde bulunan pantolonu Gelibolu otogarında çıkarıp şort giydim. Üzerimdeki tişörtü ise İstanbul Etiler’deki evimde çıkardım. Ben Gelibolu Otogarı’nda K. firmasından bilet alarak Alibeyköy otogarına geldim. Oradan da taksi yardımı ile ikametime gittim.

KAYBEDECEK BİR ŞEYİMİN OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜM
Ufuk Akçekaya, soruşturma savcısının yönelttiği soruların birine ise “Ev kiramı dahi ödeyemeyecek kadar maddi zorluk çektiğim için kaybedecek bir şeyimin olmadığını düşündüm. Bu nedenle çiftliğe gittim” yanıtını verdi.

KANLI BIÇAĞIN AYNISINDAN 10 TANE DAHA BULUNDU
Akçekaya, olay bölgesine bulunan ve üzerinde “T. M.” yazılı kanlı bıçağın aynısından 10 tanesinin daha Etiler’deki evinde bulunmasına yönelik soruya ise “Evimde ele geçirilen bıçakları 2021 yılbaşı için hediyelik olarak F. C. ile birlikte yaptırdık. Pandemi nedeni ile bu bıçakları sahiplerine teslim edemedim. Ben, kendimin teslim edeceklerini ikametime getirdim. F. C. ise, kendi tanıdıklarının isimlerini yazan bıçakları teslim aldı. T. M. isimli kişi, F. Ç.’nin finansçı arkadaşıdır. Ben kendisi ile 2-3 kez yüz yüze görüştüm.” şeklinde cevap verdi.

KAN İZLERİNDEN HABERİM YOK
Akçekaya, cinayetin işlendiği evde 2-3 bıçak kılıfı gördüğünü ancak bunları beraberinde götürmediğini söyledi. Akçaya, cinayetin işlendiği evdeki lamba ile Nazmi Arıkan’ın aracındaki kan izlerinden ise haberinin olmadığını söyledi.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2174

Genel