Ömer Faruk Başaran’dan Diyanet’e Çağrı: Gençlerimizi Daha Fazla Dinden Soğutmayın!

Ömer Faruk Başaran’dan Diyanet’e Çağrı: Gençlerimizi Daha Fazla Dinden Soğutmayın!

Ünlü İş İnsanı ve Siyasetçi Ömer Faruk Başaran, Kadir Gecesi’ne özel açıklamalarda bulunarak kimi temennilerde bulundu. Bu mübarek Kadir Gecesi’nin tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını dileyen Başaran, Diyanet İşleri’ne de Kadir Gecesi’nin hatrına bir çağrıda bulundu.

ÖMER FARUK BAŞARAN’DAN KADİR GECESİ MESAJI 

11 ayın sultanı Ramazan ayının vedasına yaklaşmanın burukluğunu yaşarken, Allah C.C’ın bereketiyle tüm aleme hediye kıldığı Kadir Gecesinin tüm İslam alemine ve ülkemize hayır ve mağfiret nasip etmesini diliyorum. 

Kadir, bildiğimiz üzere ‘azamet’ ve ‘şeref’ manalarını taşımaktadır. Kadir Suresinde, Kur’an’ın kadir gecesinde nazil olduğundan, kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğundan, kadir gecesinin rahmet, mağfiret ve berekete vesile olduğundan, tüm bu yönleriyle insanlık için taşıdığı eşsiz değerden bahsedilir. 

Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecede, Allah C.C dualarımızı kabul etsin. Bizlere ve ülkemize bu girdaptan çıkmamız için edeceğimiz dualara fiiliyatla mukabele etme feraseti nasip etsin. 

Allah C.C, haksızlığın, yalanın, yolsuzluğun, adaletsizliğin, yoksulluğun ve ayyuka çıkmış tüm bu menfi unsurların ülkemizden arınabilmesi için akıl ve fikir sahiplerine basiret, ülkemiz üzerine lanet gibi çöken akılsız zihniyete hizmet edenlere de hidayet nasip eylesin. 

Malum zihniyetin, cami kürsülerini siyasi propagandaya alet edip, diyanet işlerini parti gençlik kolları haline getirerek gençlerimizi dini değerlerden soğuttuğu kuşkusuz bir gerçek.  

Ve ancak şu bilinmelidir ki, ne bayrağımız ne de dinimiz, bu kutsallarımıza en çok zararı vermiş malum zihniyetin boyunduruğunda ve tekelinde olamaz. Bizleri malum bu zihniyetten kurtaracak olan şey, suistimal ettikleri kutsallarımızdan soğumak değil aksine, Allah ile aldatan bu şeytanlara prim verilmemesi gerektiğini emreden bir dinin ümmeti olarak bu omurgasızlara cevaz vermemektir. 

Diyanet İşleri’nin, Camilerimizin dolup taşacağı bu mübarek gecenin hatırına, bu özel geceyi milat görüp artık kürsülerde siyaset yapmamasını umuyor ve ‘yeter!’ diyorum: Gençlerimizi daha fazla dinden soğutmayın… 


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=1241

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Genel