Ömer Faruk Başaran CHP’den istifa etti: İş başa düştü, Büyük Türkiye Hareketi ayağa kalkıyor

Ömer Faruk Başaran CHP’den istifa etti: İş başa düştü, Büyük Türkiye Hareketi ayağa kalkıyor

Büyük

Türkiye Hareketi lideri Ömer Faruk Başaran, CHP Kocaeli’den milletvekili aday adayı oldu ve CHP üyeliğinden istifa etti ve ardından parti kuracaklarını açıkladı.

İşte açıklamanın detayları:

“Hayır” diyenler yüzünden hayırlı yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Zaten yol haritamızda bir seçenekti. Asıl planımız, Büyük Türkiye Hareketi’ni partiye dönüştürmektir. İlk seçimlerde rekor bir oy alacağımıza eminiz. Büyük Türkiye Hareketi, şuan binde 2 oy oranına sahiptir.

Türkiye’nin en kritik ve en önemli seçimi olarak görülen 14 Mayıs seçimleri, Türk seçmeni ve Türk insanı için büyük umut niteliğindeydi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve altılı masadaki diğer parti liderlerinin halkın beklentilerine cevap vermesi bekleniyordu. İllerin en önemli aktörlerinin aday listelerinde ön sıralarda olması beklenirken, altılı masanın en güçsüz ismi olan Ahmet Davutoğlu’nun Kemal Kılıçdaroğlu tarafından fazla ciddiye alındığı görülmüştür. Listenin özellikle öncüsü pozisyonundaki Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu isimleri listelere dahil etmemesini Türkiye’nin bulunduğu sıkıntılı durumunun önemini yeterince kavrayamadığı ve özellikle Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu gibi kendisine yakın olan isimlerle süreci yürüttüğü gözlemlenmiştir.

14 Mayıs seçimlerine bu listelerle girilmesi, AK Parti’nin tekrar iktidarı elde etmesi ve seçimi altın tepside AK Parti’ye sunmak anlamına gelir. Bugün itibariyle parti kuruluşumuzun resmi startı verilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nden gelen yoğun talep ve istek üzerine aday adaylığı müracaatında bulundum. Hem CHP üyeliğinden istifa ediyorum, hem de büyük Türkiye hareketi lideri olarak hareketimizi siyasi partiye dönüştürme kararını yol arkadaşlarımla birlikte veriyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte, Türkiye’nin 81 ilinin ve dünyanın her coğrafyasındaki Türk vatandaşları ve yurttaşlarımızın bizimle birlikte hareket edeceği desteği tarafımıza yağmur gibi geliyor.

Yarın itibariyle Türkiye’nin iktidarına imza atacak ve Türkiye’de iktidar olacak en büyük siyasi oluşumun startını vereceğiz. Bugüne kadar bize göstermiş oldukları ilgi, alaka, destek ve dualarından dolayı yüce Türk milletine saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Ey Türk milleti, umudunuzu asla kaybetmeyin. Türkiye’de bundan sonraki süreçte doğru kazanacaktır. Şimdiden gözlemlenmektedir ki, listelerden ve siyasi partilerin yaklaşımlarından dolayı Mart 2024’de gerçekleşecek yerel seçimlerle birlikte erken seçimin kaçınılmaz olduğu anlaşılmaktadır. İlk seçimlerde tarihi bir rekora imza atacağız.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=4463

Genel