Prof. Dr. Nurulluh Genç Sultangazililerle buluştu

Prof. Dr. Nurulluh Genç Sultangazililerle buluştu

Sultangazi Belediyesi, Cezeri Kültür Sanat ve Teknoloji Sezonu kapsamında, Yazar Şair ve Akademisyen Prof. Dr. Nurullah Genç’i konuk etti. “Medeniyet Sohbetleri” adlı söyleşi, izleyicinin beğenisini topladı.


Sultangazi Belediyesi; tiyatro, seminer, söyleşi, sempozyum, konser, sinema gösterimi gibi bir çok etkinliği ilçe komşularıyla buluşturmayı sürdürüyor. İslam tarihinin en değerli bilim insanlarından biri olan Cezeri’nin adını taşıyan kültür-sanat ve teknoloji sezonu, birbirinden renkli etkinliklerle devam ediyor.


Bu kez sevilen Yazar-Şair ve Akademisyen Prof.Dr. Nurullah Genç, “Medeniyet Sohbetleri” ile Sultangazi Etkinlik Salonu’nda bir araya geldi. Söyleşiye Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun eşi Tuba Dursun ile çok sayıda vatandaş da katıldı.


Batı dünyasının ‘medeniyet’ diye savunduğu tezin doğasında yıkıcılığın olduğunu belirten Prof. Dr. Nurullah Genç, Batı’nın merhametli ve adaletli bir dünyanın temsilcisi olamayacaklarını vurguladı. Filistin’de yaşanan olaylara da değinen Prof. Dr. Nurullah Genç, sıcak sohbetiyle izleyenlerin beğenisini topladı.


Söyleşinin ardından Prof. Dr. Nurullah Genç’e çiçek takdim eden Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “ Kıymetli hocamıza samimi içten sohbeti için teşekkür ederiz. Cezeri Kültür Sanat ve Teknoloji sezonu kapsamında sevilen isimleri izleyicilerimizle buluşturmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6306

Genel