Duayen Siyasetçi Cuma İçten Yazılarıyla Name Haber’de

Duayen Siyasetçi Cuma İçten Yazılarıyla Name Haber’de

24.Dönem milletvekili, Eski Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı ve Gelecek Partisi’nin kurucularından siyasetin muteber ismi sayın Cuma İçten yazılarıyla Name Haber’de

Milli Selamet Partisi geleneğinden gelen bir ailenin çocuğu olarak 1973 yılında Diyarbakır’da doğan Cuma İçten; Başarılı eğitim hayatını, Uluslararası Dış Ticaret alanında Yüksek Lisans yaparak tamamlamıştır.

Kurucusu olduğu birçok vakıf ve derneklerde başkanlık, yönetim kurulu üyelikleri yapmış ve İstanbul-Kadıköy’de 1993 yılında Refah Partisi Gençlik Kolları ile siyasi hayata adım atmıştır. Siyasetin her alanında aldığı görevleri başarıyla yerine getiren Cuma İçten sırasıyla; İstanbul Ak Parti Eminönü Kurucu Başkan Yardımcılığı, Fatih İlçe Başkan yardımcılığı, İstanbul Fatih Belediyesi Meclis Üyeliği, Meclis Grup Başkanlığı’nda bulunmuş ve nihayetinde 2011 yılında ise Diyarbakır’dan 24. Dönem milletvekili seçilmiş.

İçten, parlamenter olduğu süreçte o dönem mensubu olduğu siyasi partinin genel merkezinde 5 yıl Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı (SİHİB), TBMM İçişleri Komisyon Üyeliği, TBMM Milli Savunma Bakanlığı Komisyon Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

Geçmişte “Yeni Medeniyet Stratejik Düşünce” Platformu Genel Başkanlığını yürütmüş olan Cuma İçten; Siyasi platformlar, gençlik yapılanmaları, iş insanları, ekonomi, spor, kültür-sanat, eğitim, uluslararası yardım kuruluşları, yöresel dernekler, vakıflar ve onlarca STK’nın da kuruluşlarında aktif görevler almıştır. Bu oluşum ve platformların birçoğunda Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

12 Aralık 2019 itibari ile “GELECEK PARTİ”nin Kurucular Kurulu, ve sonrasında Parti yönetim kurulu üyesi oldu, Aynı yıl Gençlik ve spor Politikalar izleme kurulu Başkanlığını 2020 yılı sonuna kadar sürdürdü. Şu anda aktif olarak; Parti yönetim kurulu ( PYK), Parti Danışma kurulu ( PDK), Gelecek partisi Teşkilat Başkan Yardımcılığı (Marmara bölgesi) ve Genel başkan sayın “Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun siyasi danışmalığını yapmaktadır.”

Siyasette tekrar aktif rol alması nedeniyle tüm sivil toplum kuruluşlarındaki görevlerinden ve Ticari faaliyetlerinden ayrılan İçten, evli ve dört çocuk babasıdır. Cuma İçten, aynı zamanda Türkiye’de sosyal medya platformlarını en etkili kullanan siyasetçilerden biridir.

https://twitter.com/cumaicten

https://www.cumaicten.com


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=619

Genel