Seçime AK Parti listesinden girecek olan HÜDA PAR: Karma eğitimden vazgeçilmeli

Seçime AK Parti listesinden girecek olan HÜDA PAR: Karma eğitimden vazgeçilmeli

14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklayan ve seçimlere AK Parti listesinden girecek olan HÜDA PAR’ın parti programındaki maddeler bir kez daha gündeme geldi. 

Seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyen, HÜDA PAR’ın Parti programındaki bazı maddeler şöyle:

– Karma eğitimden vazgeçilmeli

“Zorunlu karma eğitimden vazgeçilmeli, isteyen aileler çocuklarını yüksek öğrenim dâhil eğitimin her kademesinde erkek veya kız okullarında okutabilmelidir.” 

– Kadın için öncelik evi olmalı

“Kadın ile erkek arasında çalışma hakkı noktasında bir ayırım yoktur. Ancak erkek ve kadının gerek ailedeki gerekse toplumdaki konumları ve fizyolojik özellikleri dikkate alındığında, konum ve özelliklerine uygun iş sahalarının bulunması gerekir. Bunun yanında geçim yükümlülüğünü erkeğin yüklenmesi, kadın için çalışmada tabii önceliğin evi olması gerektiğine inanmaktayız.”

– Zina suç olarak tanımlanmalı

“Toplumun ve neslin selameti için seküler anlayışın dayatmalarının sonucu suç olmaktan çıkarılan zina, yeniden suç olarak tanımlanmalıdır. Çünkü zinanın yasaklanması kişinin nesil emniyetini korumaya yönelik bir insan hakkıdır.

Tüm insanlığı tehdit eden cinsel sapıklıkların yasaklanması ve suç kapsamına alınması da bütün toplumu ilgilendiren bir insan hakkı olarak bu kapsamdadır.”


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=4348

Genel