Sıcaklık 12 derece birden düşecek Meteoroloji uyardı: Kar Karadeniz üzerinden geliyor

Sıcaklık 12 derece birden düşecek Meteoroloji uyardı: Kar Karadeniz üzerinden geliyor

Meteoroloji, yarından itibaren soğuk havanın yerini, kar yağışlarına bırakacağı konusunda uyarı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Karadeniz üzerinden gelen yeni soğuk havayla birlikte hava sıcaklığı biraz daha düşecek.

Yurt genelinde yeni bir soğuk hava dalgası etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle hava sıcaklığının düşeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, soğuk havayla birlikte Marmara’nın doğusu, Karadeniz’in ve İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz’in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlarının görülmesi beklendiği, ulaşımda olabilecek aksamalara karşı vatandaşların tedbirli olmaları uyarısı yapıldı.

KAR VE RÜZGAR GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren soğuk hava, yer yer kar yağışları ve batı kesimlerde beklenen kuvvetli rüzgara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları için uyardı. Meteoroloji açıklaması şöyle:

Yapılan son değerlendirmelere göre; 19 Aralık Pazartesi günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi, çarşamba günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak tekrar artması bekleniyor.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3184

Genel