Sosyal medya paylaşımı ülkeye baklava söyletti

Sosyal medya paylaşımı ülkeye baklava söyletti

Sosyal medyada kaldırımı ‘baklavaya’ benzeten bir paylaşımda bulunan Semiha Dilara Hazır isimli kullanıcının gönderisi milyonlara erişti. ‘Türkiye’ye baklava yediren kız’ olarak anılmaya başlayan genç kıza Gaziantep Belediye Başkanı Şahin’den baklava firmalarına kadar birçok kişi ve kurumdan ‘baklava gönderelim’ teklifi geldi. Paylaşımı üzerinden birçok markanın baklavada indirim kampanyası da başlattığını söyleyen kullanıcı “İnsanlar özelden, yorumdan deli gibi yazdı” dedi.

Kaldırımda gördüğü beton engelleri fıstıklı baklavaya benzettiğini dile getiren esprili bir paylaşım yapan sosyal medya kullanıcısı Semiha Dilara Hazır Türkiye çapında gündem oldu.

Semiha Dilara Hazır, kaldırımda gördüğü üzeri sarı boyalı yanlarından yeşil çimlerin çıktığı beton engellerin fotoğrafını, Twitter hesabı üzerinde “Dün Eyüp’te yerde dev bir fıstıklı baklava gördüğümü zannettim.” diyerek paylaştı. Paylaşım kısa sürede Türkiye çapında etkileşime girerek 3 milyona ulaşan görüntülenmeye ve binlerce yoruma ulaştı.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3551

Genel