Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Kursiyerlerimiz geleceğin saygın yazarları olacak

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Kursiyerlerimiz geleceğin saygın yazarları olacak

Sultangazi Belediyesi’nin Türk edebiyatına meraklı gençlere yönelik hayata geçirdiği Yazı Akademisi, 5’inci dönemini kutladı. Törene Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun katıldı.

Türk edebiyatına meraklı gençlerin, önemli şair ve yazarlarıyla bir araya gelerek kendilerini geliştirdikleri Sultangazi Belediyesi Yazı Akademisi, beşinci yılının açılış törenini gerçekleştirdi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Anadolu Yazarlar Birliği Başkanı Yusuf Tosun, yazar Hüseyin Akın, Yazı Akademisi öğrencileri ve birçok vatandaş katıldı.

Geleceğin yazarlarını yetiştiriyoruz

Alanında uzman şair ve yazarlarla bir araya gelen gençlerin beraber okuyup yazdıkları, seminerler, atölye çalışmaları, yazar buluşmaları dergi yayını gibi bir çok etkinliğin düzenlendiği Yazı Akademisi’nin önemine dikkat çeken Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Yazı Akademisi, geleceğin yazarlarını yetiştirdiğimiz, Anadolu Yazarlar Birliği ile süreci yürüttüğümüz güzel bir akademidir. Lise öğrencilerimize burada verdiğimiz eğitimle ileride çeşitli dergilerde, gazetelerde yazı yazabilecek niteliğe kavuşabilecekleri bir program bu.” dedi.

Gençlerimizden “Ümit Var”

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Bu dönem 200 öğrencimiz var. Bu 200 öğrencimiz sezon boyunca çok güzel eğitimler aldı ve bu eğitim neticesinde de ‘Ümit Var’ adı altında kendi dergilerini çıkardılar. Bu dergideki bütün yazılar, şiirler, hikayeler bu kardeşlerimizin el emeği ve göz nuru. Ben onlara ve ailelerine özellikle teşekkür ediyorum. Yazı Akademisi bizim için nitelik açısından, çocuklarımızın gelişimi açısından, onların bilgili, birikimli, donanımlı olması açısından oldukça önemli bir süreçtir” şeklinde konuştu.

“Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a teşekkürlerimi sunuyorum”

Anadolu Yazarlar Birliği Başkanı Yusuf Tosun da akademi hakkında bilgi verdi. Asıl amaçlarının gençlerin okuyabilme, yazabilme ve düşünebilme becerilerini geliştirmek olduğunu söyleyen  Yusuf Tosun, “Atölye çalışmaları yapıyoruz. Çocukların ürünlerini yayınlandığı dergiler çıkarıyoruz. Gençlere bir pencere açmaya çalışıyoruz. İnanıyoruz ki gelecekte bu gençlerimiz ülkemizin saygın, gazetecileri, yazarları, şairleri arasında yer alacak. Bütün bu imkanları sunan Sultangazi Belediye Başkanımız Av. Abdurrahman Dursun’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Yazı Akademisi’ne katılan öğrencilere sertifikaları verildi. Başkan Dursun, bu dönem eğitimlerine başlayan öğrencilere de başarılar diledi. Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6023

Genel