Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Sultangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’müz, İstanbul’da en çok lisanslı sporcuya sahip olan spor kulübü’dür

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Sultangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’müz, İstanbul’da en çok lisanslı sporcuya sahip olan spor kulübü’dür

Sultangazi Belediyesi’nin geleceğin yıldızlarını yetiştirdiği Spor Akademileri, yaz sezonuna görkemli bir törenle veda etti.

Genç sporcuların hünerlerini sergilediği törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da katıldı.

Gençlerin kendilerini keşfettikleri, yeteneklerini geliştirdikleri Sultangazi Belediyesi Spor Akademileri, geleceğin sporcularını yetiştirmeyi sürdürüyor.

6-18 yaş arası öğrencilerin 17 branşta eğitim aldığı Spor Akademileri, yaz ayında da öğrencileri yalnız bırakmadı. Gençlerin tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlayan Yaz Spor Okulları, 2023 dönemini görkemli bir törenle kapattı.

Mimar Sinan Şehir Ormanı’nda gerçekleşen törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile eşi Tuba Dursun, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Genelindeki Çalışmalar Anlatıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, öncelikle Av. Abdurrahman Dursun’u makamında ziyaret etti. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi, ilçede yapılacak olan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, yapılan istişarelerin ardından beraberindekilerle birlikte tören alanına geçti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a Büyük İlgi

Mimar Sinan Şehir Ormanı’ndaki törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Özellikle genç sporcularla yakından ilgilenen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Gençleri Spora Yönlendirin”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlerin kötü alışkanlıklardan, bağımlılıklardan uzak durmasının yolunun spordan geçtiğini belirtti. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Gençleri sporla buluşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ailelere büyük görevler düşüyor, çocuğunuzu spora yönlendirin. Çok şanslıyız ki sporun içinden gelen bir Cumhurbaşkanımız var. Spora yapılan yatırımlardaki en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımızdır” diye konuştu.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’a Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak “Belediyemizin yaptığı kültür merkezi yatırımları, yüzme havuzu yatırımları, gençlik merkezi yatırımlarını tebrik ediyor ve biz de destekliyoruz. Yeni tesisler için de desteklerimizi sürdüreceğiz. İnşallah daha da güzel işler yapılacak, Başkan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun: Dönemi 545 Madalyayla Kapattık

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediyesi’nin İstanbul’da en çok lisanslı sporcuya sahip olan spor kulübü olduğunu vurguladı. Başkan Dursun “Öncelikle Sayın Bakanımıza bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkürlerimi iletiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın spora ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bizler de bu bilinçle Sultangazi’nin sporla anılır bir hale gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha sağlıklı nesiller için gençlerimizi spora teşvik eden çalışmalar yürütüyoruz. Bu yıl on bin öğrencimize eğitim verdik. Öğrencilerimiz, girdikleri her müsabakalarda bizlerin göğsünü kabarttı. 2022- 2023 dönemini güzel başarılarla, tam 545 madalyayla kapattık. 2023 2024 sezonunda Spor Akademilerimiz yine her zaman olduğu gibi binlerce öğrencimize eğitim vermeyi sürdürecek” dedi.

Konuşmaların ardından nefesler tutuldu, genç sporcular bir bir tüm hünerlerini sergiledi. Sporcuların birbirinden akrobatik hareketleri yürekleri ağızlara getirdi. Gençlerin gösterileri izleyicilerden tam not aldı. Program sonunda genç sporcular sertifikalarını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’un elinden aldı.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=5168

Spor