Sultangazi Belediyesi’nden öğrencilere RitimUS hediyesi

Sultangazi Belediyesi’nden öğrencilere RitimUS hediyesi

Sultangazi Belediyesi, ilçedeki ilkokul öğrencilerine, boş zamanlarını verimli kullanabilmesi, eğlenirken kendini geliştirmesi adına dijital uygulama olan akıl zeka oyunu RitimUS üyeliği hediye ediyor. Çocuklara hediyelerini vermek üzere okula giden Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Her fırsatta eğitime verdiği önemi vurgulayan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, öğrencilere destek vermeye devam ediyor. İlçedeki okullarda bulunan öğrencilerin boş zamanlarını verimli kullanabilmesi, eğlenirken kendini geliştirmesi adına dijital uygulama olan zeka geliştirme oyunu RitimUS üyeliği hediye ediliyor.

Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun Öğrencilere Ziyaret

Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Yunus Emre İlkokuluna giderek öğrencilerle bir araya geldi. İçerisinde 90’dan fazla zeka oyunu barındıran uygulamanın bir yıllık üyeliğini içeren zarfları öğrencilere dağıttı. Öğrenciler, Başkan Abdurrahman Dursun’u büyük bir heyecanla karşıladı.  

Hem Eğlenceli Hem Eğitici

RitimUs’u 1,2,3 ve 4. Sınıf olmak üzere 45 bin öğrenciye ulaştıracaklarını belirten Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun “Çocuklarımızın eğitimini güçlendirmek ve güvenli alanlarla oyun oynarken hem derslerine aktkı sağlamak hem de oyunun zevkine varmaları için güzel bir iş yapıyoruz.  Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yaptığımız fikir alışverişi sonrası çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz 90’dan fazla oyun barındıran uygulama RitimUS’un bir yıllık üyeliğini hediye ediyoruz. Bizler Sultangazi Belediyesi olarak çocuklarımızı, gençlerimizi düşünüyor, onların gelişimlerini destekleyici projeleri ve faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Çocuklar için Güvenli Alan

Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun; “RitimUS zekayı geliştiren ve çocukları oyun içerisinde tutarak oyunla birlikte hayatlarını daha da güzelleştirebilecekleri, oyun oynarken hem manevi değerleri hissedebilecekleri hem de derslerini bir şekilde görebilecekleri bir platform. Çocuklarımıza güvenli alan oluşturuyoruz. Sürekli olarak oyun başında durmasını istemiyoruz. Bu uygulamanın güzel tarafı çocuklarımız ancak 40 dakika boyunca oyun alanı içerisinde kalabilmeleri. 40 dakika sonra uygulama otomatik olarak kapanıyor. Türkçe,matematik başta olmak üzere bir çok derse katkı sağlayacak, oyunlar sayesinde hediyeler kazanma fırsatı da bulabilecekler” dedi.

Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, sınıfları gezerek çocuklarla yakından ilgilendi. Onlarla bol bol sohbet eden Başkan Abdurrahman Dursun, öğrencilerden gelen yoğun talepleri reddetmeyerek onlarla günün anısına bol bol fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

Anne ve Baba Takibinde

Uygulama içinde kötü unsurlar ve reklamlar yer almıyor. Böylece çocuklar güvenli alan içerisinde keyifli zaman geçirirken kendilerini de geliştiriyor. Oyunları oynayan çocukların bilgi seviyeleri ebeveynlere anlık rapor ile iletiliyor. Böylece aileler, çocuklarının takıldığı ve güçlü olduğu yerleri görebilme fırsatı buluyor.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6382

Genel