Sultangazi’de, şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif

Sultangazi’de, şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif

Karadeniz’in incisi Sinop, birbirinden güzel, kültürel zenginlikleri ve yöresel lezzetleri ile Sultangazi’ye geldi. Sultangazi Belediyesi’nin düzenlediği Anadolu Kültür Festivali, bu hafta En Mutlu Şehir Sinop Dayanışma Günleri ile devam ediyor.  Program, Pençe – Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen kahraman askerlerimiz için okunan Mevlid-i Şerif ile başladı.

Sultangazi Belediyesi, Anadolu’nun tarih kokan şehirlerinin lezzetlerini, kıyafetlerini, kültürlerini, Anadolu Kültür Festivali ile ilçe sakinlerine tanıtmaya devam ediyor.

Bu kez, Türkiye’nin en mutlu şehri seçilen Sinop’un birbirinden güzel, kültürel zenginlikleri ve yöresel lezzetleri Sultangazililerle buluşuyor.

Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Sinop Dayanışma Günleri’ne AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, MHP MYK Üyesi Davut Haskırış, Sultangazi Müftüsü Hadi Keskin, Sultangazi Sinoplular Platformu Başkanı Murat Atbakıcı, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Program, Pençe – Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen kahraman askerlerimiz için okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. Sultangazi Müftüsü Hadi Keskin tarafından edilen duaların ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Sinop Milletvekili Nazım Maviş şunları söyledi:

“Bu akşam sizlerle daha farklı bir ortamda birlikte olmayı dilerdik. Ancak dün gece yüreğimizi yakan şehit haberlerini aldık. Bizler 100 yıl önce bize bu toprakları çok görenlere hangi dersleri vermişsek bugün de o defteri kapatmayanlara karşı en güçlü dersleri yine millet olarak veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle bu topraklarda biz ilelebet birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağız ve bedeli ne olursa olsun bu toprakları bize emanet olarak bırakanlara layık olarak korumak üzere bütün kararlılığımızı göstereceğiz” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin fertleri olarak her zaman şunu söylüyoruz, mazlumun her zaman yanında olacağız.”

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun konuşmasında ülke olarak birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

“Sinoplularla çok özel bir günü, çok coşkulu bir günü burada paylaşmak isterdik. Ama ne yazık ki acıları yaşadığımız günlerdeyiz. Şehitlerimiz oldu, Rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun inşallah. Ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi hiçbir zaman eksik etmesin, çok daha güçlü hale getirsin. Türkiye’nin çok daha güçlü olduğu dönemlerde, elbette güçlü olmasını istemeyenlerin de Türkiye’nin kendi coğrafyasında, kendi bölgesinde, sadece burda değil Dünya’nın neresinde olursa olsun gücünü hissettiklerinde, Cumhurbaşkanımızın sözünü hissettiklerinde rahatsız olduklarını biliyoruz. Ama biz Türkiye Cumhuriyeti’nin fertleri olarak her zaman şunu söylüyoruz, mazlumun her zaman yanında olacağız. Mazluma karşı zalimin her zaman karşısında olacağız. Biz zalimin karşısında durduğumuz müddetçe, bize karşı terör örgütlerinin seferber olmasını isteyen insanlar olacaktır. Dün esasında onu yaşadık. Kim hangi seferberliğin içerisinde olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti ve bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her daim mazlumların yanında olacak. Ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak için elinden gelen bütün gayreti gösterecek. İnşallah bu tür sorunlarla karşılaştığımızda birlik ve beraberliğimizin çok güçlü olduğunu bütün dünyaya haykırarak göstermiş olacağız. Bugün, başka sözün söylenmeyeceği zamanlardayız.  Bu sebeple, organizasyonda emeği geçenlere ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Günün anısına sahnede çekilen toplu fotoğrafların ardından, keşkek ikramı için Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve protokol, kazanların başına geçti. Dumanı tüten keşkekler misafirlerden büyük ilgi gördü.

İkramın ardından stantları dolaşan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ve katılımcılar, vatandaşlarla bol bol hasbihal etti.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6249

Genel