Tekirdağ’daki ‘çevre katliamı

Tekirdağ’daki ‘çevre katliamı

Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, çevreyi kirleten 63 tesisin faaliyetini durdurdu. 282 tesise de, 34 milyon 109 bin lira para cezası uyguladı. Denetimlerin daha da artması gerektiğini Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Doğan Durmaz “Bizler temiz bir çevrede insanca yaşama hakkımızı istiyoruz” dedi

Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, yılbaşından beri il genelinde çevreyi, havayı ve suyu kirleten tesislere yönelik 2 bin 913 denetimde bulundu. Denetimler sonucunda kirliliğe neden olan 282 tesise, 34 milyon 109 bin lira ceza uygulandı, 63 tesisin de faaliyeti durduruldu.

Ergene Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Doğan Durmaz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarının başarılı olduğunu ve denetimlerin daha da artması gerektiğini söyledi.

‘DENETİMLER SIKLAŞTIRILMALI’
Tekirdağ’ın bir sanayi bölgesi olduğunu vurgulayan Durmaz, “Burası bir sanayi bölgesi denetimlerin sık olması ve fazla olması dernek olarak bizleri son derece mutlu etmektedir. Bölgemiz sanayi bölgesi bu denetimlerin sıklaştırmasını arzu ediyoruz. Tekirdağ’ın en çok ceza kesilen iller arasında olması Tekirdağ İl Çevre Müdürlüğü’nün çalıştığını ve görevini yerine getirdiğini gösteriyor. Yeterli mi? Elbette yetersiz, bu anlamda da sanayicinin çevreye daha duyarlı olmasını, çevreye özen göstermesini istiyoruz. Bizler temiz bir çevrede insanca yaşama hakkımızı istiyoruz. Bu anlamda bu denetimlerin daha da artmasını istiyoruz, çünkü denetimler sonuç veriyor” dedi.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3123

Genel, Gündem