Vali Gökmen Çiçek ve TİGAD

Vali Gökmen Çiçek ve TİGAD

TİGAD etkinlikleri dahilinde 11 Kasım 2022 tarihinde Kayseri Erciyes Üniversitesinde yeni nesil gazeteciliği konuştuk. TİGAD (Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği), Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı ve Türk Dünyası İnternet Gazeteciliği Federasyonu kurulması gibi çok önemli iki gündemle ikinci büyük buluşmasını Kayseri’de gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu etkinlikte aktif olarak yer almanın yanında ülkemizin güzide şehirlerinden olan Kayseri’de görev yapan Vali Gökmen Çiçek Bey ile de tanışma fırsatım oldu. Öncelikle göstermiş olduğu nazik misafirperverliğinden dolayı kendisine teşekkürlerimi sunarım.

Şüphesiz Kayseri Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisidir ve buraya hizmet etmenin de ayrı bir hususiyeti var.  Selçuklu tarihinde dahi Kayseri’siz bir Selçuklu düşünülemezdi. Aynı şekilde bu şehrin Osmanlı tarihine de oldukça fazla katkıları oldu. Örneğin Osmanlı Devleti’nin Baş mimarlarından Mimar Sinan ilk akla gelenlerden. Cumhuriyet tarihinde de en önemli şehirlerimizdendi Kayseri. Selçuklu başkentlerinden olan Kayseri’den İpek Yolu’nun geçmesinin yanında gerek Selçuklu gerekse Osmanlı eserleri bu şehirde kendini göstermektedir. Tüm bunlar düşünüldüğünde bu sorumluluğun farkında ve Kayseri’ye hizmet için yanıp tutuşan bir valimizin olduğunu görmek beni çok mutlu etti.

Kayserili vatandaşların yanında olduğunu gördüğüm Vali Gökmen Çiçek Kayseri’nin sosyal haklar, ekonomik rahatlık ve halkın kardeşçe yaşaması yönündeki çabalarını gördüm. Kayseri halkının Vali Gökmen Çiçek’e farklı bir teveccühü var. Halkın teveccüh göstermesi boşuna değil tabi, Vali Gökmen Çiçek bu teveccühü sonuna kadar hak ediyor. Vali Gökmen Çiçek; zengin veya fakir, çocuk veya yaşlı fark etmeksizin her kesimden halk ile iletişim halindeymiş. Kimseyi küçümsemiyor ve halkına karşı duyarlı gözlerle bakıyor.

Kayseri’nin herhangi bir sorunu veya sıkıntısı olduğunda bizzat kendisinin ilgilendiğini yakinen temaşa ettim. Vatandaşına ve etrafındaki çalışanlara güler yüzlü, sempatik, mütevazi ve gayet doğal davranıyor.  Sevgi ve şefkatin yanında devletin güvenini halkına aktarıyor. Bu denli devlet geleneğiyle yoğrulmuş bir valimizin milletimizin hizmeti hususunda daha ileriki mevkilerde, Türkiye’nin geleceğinde kendisini görebileceğimize inancım tamdır.

İstanbul’dan Kayseri’ye gelen bizler Vali Gökmen Çiçek’in Ahıska Türkü olduğunu öğrenince şaşırmamızın yanında hemşerimi gördüğümden çok mutluluk duydum. Her ne kadar kilometrelerce uzakta bir şehirde bulunmamıza rağmen sanki evimizdeymiş hissi bende hasıl oldu. Her güzel şey gibi bir seyahatimizin daha sonuna geldik. Kayseri’de yeni tanıştığımız kişilere, öğrenci arkadaşlarıma, bizimle birlikte İstanbul’dan Kayseri giden kafilemizdeki herkese, TİGAD Genel Başkanı Sayın Okan Geçgel, USMEK Genel Başkanı Sayın İzzet Aydın ve Valimiz Gökmen Çiçek’e minnet ve teşekkürlerimi sunarım.

Selçuk Yavuz – NAME HABER/GÜNCEL ANALİZ Genel Yayın Yönetmeni


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3065

Gündem