Bakan Osman Aşkın Bak, Sultangazi’nin başarılı sporcularıyla buluştu

Bakan Osman Aşkın Bak, Sultangazi’nin başarılı sporcularıyla buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sultangazi’de düzenlenen e-spor gençlik buluşmasına katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, etkinlikte gençlerle sohbet etti, oyun oynadı ve sporcularla bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sporun önemini vurgulayarak Sultangazi’de yapılacak sportif faaliyetlere destek olacaklarını belirtti.


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sultangazi Belediyesi Spor Kulübü’nün başarılı sporcularıyla Sultangazi Özdemir Bayraktar Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Buluşmaya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, çok sayıda sporcu ve eğitmenleri katıldı.


İlk olarak E-spor merkezini ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlerin oyun keyfine eşlik etti. Gençlerle e-spor maçı yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, onlarla bol bol sohbet etmeyi de ihmal etmedi.


Sultangazi’li Sporculara Tam Destek


Oyunun ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Türkiye derecesi yapmış Sultangazili sporcularla buluştu. Sporun önemini bir kez daha vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sultangazi’ye sportif faaliyetler kapsamında tam destek verdiklerinin altını çizdi: Spor, özellikle bağımlılıkla mücadelede, uyuşturucu, içki gibi kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmak noktasında çok önemli. 2024 Paris Olimpiyatları var. 100’e yakın sporcu ve madalya hedefleriyle oraya gidiyoruz. Sultangazi Belediyesi Spor Kulübümüzün öğrencileriyle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Belediye sporcularımızın başarıları çok önemli… Buradan daha çok sporcu çıksın diye Sultangazi’ye daha fazla spor tesisi kazandıracağız. Burada yüzme havuzu ve kompleks yapılması için talepte bulunuldu, destek olacağız. 10 bin öğrencinin bulunduğu Habibler bölgesinde spor salonu talebinde bulunuldu, ona da destek vereceğiz.


“Sporcularımız bizleri gururlandırıyor”


Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Hep söylediğimiz gibi spora ve sporcuya desteğimiz tam! Bütün imkanlarımızla onların yanındayız. Sultangazi Belediyesi Spor Kulübümüzün kıymetli sporcularımızın aldığı başarılar bizlere büyük gurur yaşatıyor. Bugün burada Türkiye genelinde derece yapmış sporcularımız bizlerle beraber. İstanbul’un en çok lisanslı sporcusuna sahip spor kulübü olmamız bizlere ne kadar doğru işler yaptığımızı bir kez daha gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak’ın da desteğiyle ilçemizden daha çok sporcumuzun çıkması için elimizden geleni yapacağız. ” diye konuştu.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=6508

Genel