Bayram geyikleri, ama o kadar da geyik değil

Bayram geyikleri, ama o kadar da geyik değil

Herkes tatildeyken umarım benim sizler için kendimi feda etmemi; İstanbul’un yağmurunda ve sıcağında dört dönmemi takdir edersiniz!..

Melike Şahin; geç kaldığım son keşfim – Gazeteci Seçil Özer, bana KRT’yi seyrettirdi – T24’ten Hazal Sipahi, Cem Aydın’la konuşmuş – Cihangirli komşum İpek Bilgin, Aslı Enver’le ‘Sırça’ oyununda

***

Uzun tatil nedeniyle Upper, Mid ve de Lower Cihangir pek tenha. Upper Cihangirliler mavi, beyaz ya da bronz yolculukta. Lower Cihangir evlere kapanmış durumda; çay, kahve, dondurma el yakıyor. Mid Cihangirli olanlar ise hızla alt ortaya kayıyorlar. Tabii ben bu son gruba girdiğimden günde bir kez çıkabilip, ısmarlayan yoksa da iki günde bir tane Irish Coffee içebiliyorum…

Temiz çıktım

Neredeyse benim dışımda bütün çevrem Covid olduğu için, ben de derhal, sokakta olmasına rağmen,  doktor eşliğinde pahalı test yaptırdım. Ağır risk grubunda olmama rağmen yine negatif çıktım! Çevremde Covid’i yeni atlatmış olan Deniz Türkali, #tarih Gürsel Göncü, Oksijen’den Defne Akman, T24’ten Murat Sabuncu ve de şarkıcı-oyuncu Tülay Günal‘ın kıskanç bakışlarına maruz kaldım. 

Dr. İncilay Erdoğan, Gonzo Tuğrul’dan bir anarko-Marksist’e yakışır biçimde ‘sample’ı sokakta alıyor

Dünya yansa kanasta

HomeRoom’a önce şu sıralar ‘Sırça’da oynayan tiyatrocu ve dizi oyuncusu İpek Bilgin geldi. Hemen ardından yazar Mehmet Bilal (Dede) gelince biraz işkillendim ama ihtimal vermedim! Fakat 15 dakika sonra aktivist ve gazeteci Murat Çelikkan gelince tüm şüphelerim zail oldu… Yine benden gizli bir şey yapacaklardı! Kısa bir süre için Şok’a gittiğimde (mali durumum bayağı bozuk) hiç kimse yoktu. Eski Cihangirli şair ve yazar Murathan Mungan gelmiş ve sessizce ortalıktan kaybolmuşlar. Tam da tahmin ettiğim gibi İpek Bilgin’in evine gidip tam beş saat kanasta oynamışlar ve üstelik bütün partileri de ev sahibesi kazanmış. Meraklasına not: YT, pahalı bir tatil için Çeşme’de olduğundan bu partiyi kaçırdı.

Mehmet Bilal Dede, New York’tan gelen ‘t-shirt’ümle ben, Murat Çelikkan ve İpek Bilgin.
Sırtı görünen yeni jönlerden Berker Güven, yarım görünen de ‘girlfriend’i Nihal Yalçın 
Fotoğraf: Emre Erdem-HomeRoom

Erkekler korosu

Bayram içinde tamamı erkek heteronormatif bir gruba zorla da olsa kendimi ekledim. İyi hoş çocuklar ama bana kalırsa hepsi hâlâ merkezin sağında. Aslında bana benzemeyen kişilerle olmak da bazen çok yararlı olabiliyor. İçimizde en çok görünen TELE 1’de Merdan Yanardağ‘ın kahrını çeken Zeynel Lüle olduğu için en çok ateş hattında o kaldı. 

Ben dahil hepimiz, aynı programa hem şair Ataol Behramoğlu‘nu hem de iletişimci Haluk Şahin‘i çıkarmak gibi affedilemez bir gaflete düştüğünden Lüle’yi pek eleştirdik. Bu ara, konserleriyle bütün Türkiye’yi fır dönen Ayna’dan Erhan Güleryüz‘ün orta manalı görüşleri bile Lüle’ye pek yardımcı olamadı. Benim ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün danışmanı Ahmet Sever, sürekli Behramoğlu ve Şahin muarızlığı yaparken, şu sıralar televizyonlara çıkmayı reddeden grubun en muhafazakârı Levent Gültekin, tartışmalara pek katılmadı. 

Bu arada Zeynel Lüle evden çıkarıldığı için kendine yeni bir yuva arıyor. ‘Senin okurun çoktur, bir yazsana‘ dedi; onu kıramıyorum. 5 bin liranın altında bildiğiniz kiralık ev varsa bana bildirin ona ileteyim.

T24’e de yazan Zeynel Lüle, televizyona çıkmayan Levent Gültekin, şimdilerde fena halde liberal olan Ahmet Sever,
Ayna’nın Erhan Güleryüz’ü, kendi sağına mesafeli oturan Gonzo Tuğrul.

Tuğrul Eryılmaz

Kaynak: t24


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2104

Genel