Çanakkale Köprüsü’nün Kodları

Çanakkale Köprüsü’nün Kodları

Milletten aldıkları vergiler ile köprüler , yollar , tüneller , hastaneler, havaalanları yapması gerekenler 45.000 araç geçiş garantisi ile 16 yıl özel şirkete milletin cebinden ödeme yaptıkları köprüyü açıyorlar! Geçse de geçmese de ödeme yapacak batıya ve doğuya hayırlı olsun.

Ak Parti öncesi iktidarın yaptığı İstanbul Şehitler Köprüsü geçiş ücreti 10 TL.

Ak Parti iktidarının iş verdiği beş şirketin yaptığı ‘ 1915 Çanakkale Köprüsü’ ( denize döktüğümüz düşmanların para birimi ile 15 Euro + KDV ) yaklaşık 290 TL.

Çanakkale’den geçiş Euro ile !

Rahmetli Turgut Özal zamanında yapılan Fatih Köprüsünden geçiş 10 TL. İstanbul/ Ankara otobanı 30 TL ve devlete veriliyor.

Ak Parti zamanında yapılan Osmangazi Köprüsü 185 TL. İstanbul/ İzmir otobanı 500 TL ve o beş şirkete veriliyor.

Ve Çanakkale… Çanakkale; sırtça köşk ve saraylarda yaşayıp, düşman diye tanıttığı ülkelere malını kaçıranların, sözde Devlet, Vatan, Millet, Bayrak diye gaz verenlerin değil, özde ölümü öldürenlerin, milleti vatanı için bir saniye dahi tereddüt etmeden şahadete koştukları vuslatın adıdır!

Bir de;

Ulaştırma bakanı, 1915 Çanakkale köprüsü için yaptığı açıklamada “İhaleyi açık yaptık bir şirket 16 yıllığına aldı bunu yapmak için dış güçlerden fon aldı” diyor, Maden şirket bu parayı dışardan fonluyor ise şirketin yaptığını neden devlet yapmadı ? Bakanlık ne işe yarar !

Oh ne ala ne ala!

Arsaları bedavaya ver, şirketlere işi pas et, şirketler dışardan kredi alsın şirketlerin aldıkları kredilere devlet kefil olsun, iki liralık işi 10 liraya kabul et, 5 yıllık işletilecek işleri ise 16 yıllık 25 yıllık şirkete ver! Açık ve aleni kokular geliyor.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=662

,
Gündem, Türkiye