Hayati Yazıcı’dan Erdoğan’a: Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var

Hayati Yazıcı’dan Erdoğan’a: Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var

Ankara kulislerinde AK Partili bir yöneticinin başkentteki gayrimenkullerini satışa çıkardığı için “kaçıyorlar” iddiasının dolandığı öne sürüldü. Halk TV’den Barış Soydan, ekonomi yönetimi ile ilgili AK Parti’nin içinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a eleştirilerin iletildiğini yazdı.

Barış Soydan, perde arkasında konuşulanlar diye şunları yazdı:

Gelelim perde arkasındakilere… Tıpkı Binali Yıldırım gibi partinin ağır topları arasında yer alan Hayati Yazıcı’nın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonominin içinde bulunduğu duruma dair endişelerini aktarmaya çalıştığı, “Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var” dediği iddia ediliyor. Kulislerde konuşulanlara göre Erdoğan, Yazıcı’ya işlerin rayına gireceği, az kaldığı cevabını vermiş.


Binali Yıldırım’ın da rahatsızlığını yazan Barış Soydan şöyle devam etti:

Binali Yıldırım’ın ekonomiyle ilgili eleştirilerini Metin Külünk’ten farklı olarak yüksek sesli olmadan dile getirmeye devam ettiği, “Gençler ve şehirlerde oy kaybımız ortada, dengeli gitmemiz ve merkezi hedeflememiz lazım, yoksa İyi Parti tahminimizden daha fazla oy koparabilir” dediği de söyleniyor.


“Abi kaçıyorlar”
AK Parti içinde ‘kaçıyorlar’ diye yorumlara neden olan konuyu ise şu şekilde yazdı:

Son olarak AKP’nin ileri gelenlerinden biriyle ilgili ilginç bir gelişme… Partide zaman zaman etkili görevler alan siyasetçinin son dönemde Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkardığı söyleniyor. Buna dair, hem de parti içinde yapılan ilginç bir yorum var: “Abi kaçıyorlar.” Bu bir yakıştırma olabilir. Ama parti tabanındaki psikolojiyi göstermesi açısından hayli ilginç bir yakıştırma…

kaynak:onedio.com


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2215

, , ,
Genel, Siyaset, Türkiye