Koca’dan ‘uyuşturucu kullanımı neden artıyor? yorumu

Koca’dan ‘uyuşturucu kullanımı neden artıyor? yorumu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun verdiği önergede ‘Uyuşturucu kullanımı neden artıyor?’ sorusuna yanıt verdi. Koca, “İzmir’de belli yerleşim yerlerinde derinleşen yoksulluk ve artan işsizlik nedeniyle madde bağımlılığı artıyor” dedi. Koca’nın yanıtını değerlendiren Purçu ise, “İlk defa soru önergeme, çok samimi, çok net ve çok dürüstçe bir cevap verildi. Sağlık Bakanlığı’na bu itirafından dolayı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, İzmir’de yaygınlaşan madde bağımlılığı konusunda geçtiğimiz kasım ayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması için soru önergesi verdi. “Uyuşturucu kullanımı neden artıyor?” sorusuna yanıt veren Koca, “İzmir’de belli yerleşim yerlerinde derinleşen yoksulluk ve artan işsizlik nedeniyle madde bağımlılığı artıyor” dedi.

Öte yandan Koca, okulsuzlaşma nedeniyle de madde bağımlılığına eğilimin artmakta olduğunu belirterek “Bu nedenle İzmir’de AMATEM ve ÇEMATEM sayısının artırılması ve var olan merkezlerin fiziki ve beşerî kapasitelerinin genişletilmesi gerekliliği öngörülmektedir” ifadelerini kullandı.


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=3276

Genel