Tahran’da üçlü zirve: Erdoğan, Putin ile görüştü

Tahran’da üçlü zirve: Erdoğan, Putin ile görüştü

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleştirilecek olan Astana formatındaki 7. Üçlü Zirve öncesi Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. Görüşme öncesi konuşan Erdoğan, “Son İstanbul görüşmelerinde de Rus heyetinin yaklaşım tarzı çok olumluydu. Buradan alacağımız netice tüm dünyayı da olumlu etkileyecektir” dedi. Putin de “Türkiye-Rusya ilişkileri her şeye rağmen gelişiyor, ticaret hacmi hızla artıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşme başladı. İki lider görüşmenin ilk anlarından basına kısa bir görüntü verdi.

Konuşmasına teşekkürlerini ileterek başlayan Erdoğan, yüz yüze görüşmedikleri süreç içinde Rusya ile diplomasiyi telefonla sürdürdüklerini belirtti.

Bugün de Astana formatında bir araya gelinmesinin çok büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Dışarıda da dostları gördük. Gerçekten bugün yoğun bir gündemi sizlerle paylaşacağız. İnanıyorum ki bu süreç içerisinde hakikaten arabuluculuk formatında da Rusya’nın yaklaşım tarzı olumlu istikamette sürüyor. Son İstanbul görüşmelerinde de Rus heyetinin yaklaşım tarzı çok olumluydu. Buradan alacağımız netice, tüm dünyayı da olumlu etkileyecektir. Ben şahsım, heyetim adına teşekkür ediyorum. Görüşmelerimizin verimli geçeceğini umuyorum.”


Haberi Paylaş: https://namehaber.com/?p=2191

Genel